Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu agentów ubezpieczeniowych oznacza to upragniony urlop. Jednak w wakacje mogą wydawać się trochę przerażające, gdy prowadzimy własną działalność agencyjną. Co zatem zrobić, by nie martwić się o funkcjonowanie agencji ubezpieczeniowej na urlopie? Jak zarządzać pracą podczas nieobecności? Sprawdź poniżej.

Agent ubezpieczeniowy na urlopie

Posiadanie własnej agencji ubezpieczeń często oznacza długie godziny poświęcone na ciężką pracę, jaką jest zdobywanie klientów. Dlatego niektórzy agenci ubezpieczeniowi pracują, gdy inni planują letnie wakacje. Wynika to z tego, że nie pozwalają sobie na urlop z obawy przed tym, co może się wydarzyć podczas ich nieobecności. Pojawiają się pytania – co zrobią klienci? Czy pójdą do konkurencji? Co się stanie w sytuacji awaryjnej, gdy nagle ktoś będzie potrzebował ubezpieczenia?

Jednak warto pamiętać o tym, że wakacje to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić dla siebie, swojej agencji ubezpieczeń i klientów. Nie bez powodu mówi się, że urlop pozwala psychicznie i fizycznie odetchnąć, dzięki temu do pracy wracamy z nową energią i świeżą perspektywą.

I mimo tego, że zarządzanie agencją ubezpieczeń poza biurem może być trudne, istnieją sposoby na to, by śledzić na bieżąco realizowaną sprzedaż, pracę swoich pracowników oraz dbać o swoich klientów.

Jak zarządzać agencją ubezpieczeń na wakacjach?

Praktyka pokazuje, że zarządzanie agencją ubezpieczeń podczas wakacji jest możliwe. Tym bardziej, że narzędzia dostępne na rynku sprawiają, że podczas nieobecności w biurze można realizować wiele zadań sprzedażowych. Oto kilka naszych wskazówek, które sprawią, że urlop będzie znacznie przyjemniejszy.

  1. Wybierz pracownika, który będzie Cię zastępował

Jeśli chcesz, by Twoja agencja ubezpieczeniowa działała zgodnie z Twoimi oczekiwaniami wybierz zaufanego pracownika, który będzie Cię zastępował. Ta osoba będzie odpowiedzialna za biuro i sprawi, że będzie ono funkcjonowało na dotychczasowych zasadach. Pamiętaj też o tym, by jasno wskazać sytuacje, w których może się z Tobą kontaktować.

  • Zaplanuj pracę całego zespołu sprzedaży

W przypadku dużej multiagencji, warto przypisać każdemu pracownikowi konkretną listę zadań do wykonania podczas Twojej nieobecności. Warto upewnić się też, że przekazane informacje są dla nich zrozumiałe.

  • Poinformuj swoich klientów

Problemy często pojawiają się wówczas, gdy klienci oczekują, że zawsze będziesz dostępny. Dlatego warto poinformować ich o swoich planach urlopowych z wyprzedzeniem. Szczególnie, jeśli samodzielnie prowadzisz działalność agencyjną.  Tym bardziej, że komunikacja z klientami jest kluczem do skutecznego zarządzania agencją ubezpieczeń podczas Twojej nieobecności. Dlatego też idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie nowoczesnych narzędzi sprzedażowych, takich jak program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Aplikacja wysyła powiadomienia do klientów zarówno w formie SMS, jak i e-mail w odpowiednim terminie. Wystarczy skonfigurować narzędzie zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Dzięki temu podczas wypoczynku nic Ci nie umknie w sprawie wygasających polis czy automatycznych wznowień.

  • Monitoruj pracę agencji ubezpieczeniowej

Z uwagi na Twoją nieobecność pracownicy mogą zmniejszyć efektywność swojej pracy, szczególnie, jeśli dotychczas to Ty koordynowałeś pracą całego zespołu. Dlatego warto śledzić realizowaną sprzedaż ubezpieczeń i przestrzeganie terminów, np. wznowień. Zadanie to ułatwi program SuperAgent, który dzięki automatycznie tworzonym statystykom w module zarządzania agencją, pozwala sprawdzić ile polis zostało wystawionych oraz ile zyskała Twoja firma.

  • Pozwól sobie na wypoczynek

Wakacje powinny być czasem relaksu i oderwania się od pracy. Niestety niektórzy nie potrafią z niej zrezygnować nawet podczas urlopu. Szczególnie, jeśli samodzielnie prowadzą agencję ubezpieczeniową. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet, jeśli nie zatrudniasz zespołu sprzedażowego możesz delegować zadania, a także znacznie zmniejszyć obciążenie pracą. Wystarczy wykorzystać nowoczesne rozwiązania, jakie oferuje program dla agentów ubezpieczeniowych. Tym bardziej, że automatyzacja wielu zadań pozwala na utrzymanie ciągłości pracy.

Prowadzenie agencji ubezpieczeniowej na wakacjach

Prowadzenie agencji ubezpieczeniowej na urlopie może być wyzwaniem. Ale naprawdę można zrobić dużo, by ułatwić sobie to zadanie. Odpowiednie planowanie oraz innowacyjne narzędzia sprzedażowe sprawią, że pozostaniesz w kontakcie a Twój zespół sprzedaży ubezpieczeń będzie miał wszystko, czego potrzebuje do prowadzenia agencji podczas Twojej nieobecności. Co więcej z takim programem jak SuperAgent nawet w przypadku samodzielnego prowadzenia działalności agencyjnej będziesz mógł skonfigurować pracę tak, by system sam przygotował kalkulacje, wznowienia czy powiadomienia. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się w pełni zasłużonym urlopem, bez ryzyka pominięcia ważnych terminów.

Już dziś uzyskaj pomoc w zarządzaniu agencją ubezpieczeniową i przetestuj za darmo program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent.

Artykuł partnera