Ostatnie miesiące spowodowały, że zdalna sprzedaż ubezpieczeń na stałe zagościła w agencjach ubezpieczeniowych. Początki dla wielu agentów ubezpieczeniowych były trudne, ale okazuje się, że sprzedaż polis z domu jest znacznie łatwiejsza niż mogłoby się wydawać. Tym bardziej, gdy ma się do dyspozycji odpowiednie narzędzia, które pozwalają na w pełni zdalną obsługę klientów.

Zdalna sprzedaż ubezpieczeń – na co zwrócić uwagę?

Chociaż osobiste spotkanie z klientem było dotychczas najpopularniejszą formą zawierania ubezpieczeń, aktualna sytuacja zmusiła wiele osób do zdalnej pracy. Taka forma obsługi jest nie tylko bezpieczna z perspektywy agenta ubezpieczeniowego, ale też i jego klientów. Jednak, co zrobić, by zdalna sprzedaż ubezpieczeń nadal była efektywna? Przede wszystkim należy skorzystać z dostępnych narzędzi sprzedażowych, które nie tylko pozwolą na wygodne ofertowanie i pełną obsługę klientów, ale też na sprawne zarządzanie multiagencją. Co ważne decydując się na program do sprzedaży ubezpieczeń warto zwrócić uwagę na to czy jego użytkowanie jest możliwe także na urządzeniach mobilnych. Jeśli tak nie jest, zarówno agent ubezpieczeniowy jak i jego pracownicy będą mieli kłopot z tym, by uzyskać zdalny dostęp do wielu informacji a co za tym idzie nie będą mogli pracować tak samo wydajnie jak w biurze ubezpieczeń.

Zdalna sprzedaż ubezpieczeń – program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych

Jak już wcześniej wspominaliśmy zdalna sprzedaż ubezpieczeń może być prosta, wystarczy uzyskać dostęp do odpowiednich narzędzi usprawniających obsługę klientów online. Jednym z nich jest program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Nowoczesna aplikacja pozwala uzyskać zdalny dostęp do danych klientów oraz informacji na temat zawartych polis z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, wystarczy do tego połączenie internetowe. Dzięki temu rozwiązaniu agent ubezpieczeniowy jest w pełni mobilny i może pracować zarówno w domu, jak i w innej lokalizacji.

Z uwagi na to, że program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent został stworzony przez polską firmę, twórcy narzędzia doskonale znają nasz rodzimy rynek ubezpieczeniowy. Dzięki czemu mogą usprawniać i dopasowywać wiele funkcjonalności zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami klientów i branży. Co ważne program do sprzedaży ubezpieczeń przetestować można już od pierwszego dnia z pełnymi funkcjonalnościami. A w razie pytań warto skontaktować się ze specjalistami aplikacji SuperAgent pod numerem telefonu 570 362 020 lub wysłać maila na adres kontakt@super-agent.pl.

Zdalna sprzedaż ubezpieczeń – funkcjonalności programu SuperAgent

Program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent sprawia, że zdalna sprzedaż ubezpieczeń jest prosta. Liczne funkcjonalności pozwalają na ofertowanie i sprzedaż polis w jednym systemie. Co w warunkach pracy zdalnej znacznie skraca czas obsługi klientów.

Aplikacja SuperAgent jest w pełni mobilna, dlatego wszyscy pracownicy danej agencji mają dostęp do danych klientów a także informacji o zawartych umowach ubezpieczenia. Rozwiązanie to pozwala także na sprawne zarządzanie pracą całej agencji ubezpieczeniowej. Bowiem dzięki opcji raportowania można zweryfikować dzienny przypis przy podziale na zespoły lub poszczególnych pracowników.

Nie bez znaczenia jest także to, że program SuperAgent spełnia wszystkie wytyczne Rozporządzenia Ochrony o Danych Osobowych i ustawy dotyczącej dystrybucji ubezpieczeń. Korzystanie z certyfikowanych połączeń zapewnia maksymalną ochronę danych w internecie, dlatego program można użytkować w pełni bezpiecznie.

Narzędzie należące do polskiej firmy sprawnie łączy w sobie przyjazny CRM oraz szybki kalkulator komunikacyjny. Dlatego zdalna sprzedaż ubezpieczeń może być bardzo efektywna, nawet w warunkach domowych. Program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent posiada liczne funkcjonalności, które pozwalają między innymi na:

  • Przeprowadzenie APK,
  • Porównanie ofert ubezpieczeń,
  • W pełni automatyczne wznowienia,
  • Zarządzanie kontaktami,
  • Automatyczne wysyłanie powiadomień do klientów odnośnie polis wygasających i terminów płatności,
  • Wygenerowanie wykazu polis przy podziale na Towarzystwo Ubezpieczeń, typ produktu, OFWCA, zespół lub oddział.

Z punktu widzenia użytkowników niezwykle istotne jest również to, ze twórcy programu dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent zapewniają wsparcie swoich specjalistów na każdym etapie obsługi. Więc nawet w tych trudnych warunkach zdalna sprzedaż ubezpieczeń może być efektywna, co ostatecznie będzie przekładało się na zysk.

Artykuł sponsorowany