logo

Ubezpieczyciel poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej aplikacji – UNIQA Go, dzięki której użytkownicy będą nagradzani za bezpieczną jazdę. Narzędzie zainstalowane na telefonie będzie oceniało procentowo styl jazdy, a za dobre wyniki kierowcy będą otrzymywać nagrody w postaci e-voucherów Sodexo.

UNIQA docenia bezpieczną jazdę

UNIQA wprowadzając na rynek aplikację UNIQA Go stawia na kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie. Narzędzie to umożliwia ocenę stylu jazdy, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak przyspieszenie czy hamowanie, ale też przestrzeganie ograniczeń prędkości czy styl jazdy w okolicach szkół oraz przedszkoli. Jednak najważniejszym czynnikiem w ostatecznej ocenie jest nieużywanie telefonu w czasie jazdy.

– W UNIQA stawiamy klienta w centrum. Dlatego chcemy zapewnić mu nie tylko jak najlepszą ofertę i obsługę, ale również dbać o jego bezpieczeństwo. Zgodnie z naszym hasłem, by żyło się nam bezpieczniej, lepiej i dłużej. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach kojarzy się zazwyczaj z kontrolami drogowymi czy mandatami. Nasza aplikacja idzie w innym kierunku. Chcemy docenić tych kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie i dają dobry przykład innym – mówi Michał Modzelewski, dyrektor ds. wsparcia klienta w UNIQA.

Dużym plusem aplikacji jest to, że nie trzeba jej każdorazowo włączać przy wsiadaniu do samochodu, ponieważ automatycznie wykrywa jazdę autem. Po zakończeniu podróży UNIQA Go procentowo oceni poprawność jazdy. Co ciekawe kierowca może sprawdzić również swoje wcześniejsze trasy oraz jaką ocenę otrzymał za jej poszczególne elementy. Ubezpieczyciel poinformował, że osoby korzystające z aplikacji za dobrą jazdę będą otrzymywać nagrody w postaci e-voucherów Sodexo.

Warto podkreślić, że użytkownik aplikacji najwięcej punktów zdobywa za nieużywanie telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu. Naszą aplikacją chcemy zachęcić Polaków do bezpiecznej jazdy samochodem i do dobrych nawyków za kierownicą. Analizy wskazują, że kierowca rozmawiający przez telefon reaguje kilkadziesiąt razy wolniej na sytuacje występujące na drodze. Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy, bez zestawu głośnomówiącego czy słuchawkowego, może być też przyczyną nawet co czwartego wypadku na polskich drogach – mówi Michał Modzelewski.

Klienci UNIQA będą mogli też liczyć na dodatkowe korzyści płynące z używania aplikacji podczas bezpiecznej jazdy. W kolejnym roku ubezpieczenia otrzymają od ubezpieczyciela bonusy za dobry styl.

Punkty, które można wymienić na nagrody, zniżki na ubezpieczenie oraz promocja bezpiecznej jazdy, to realne korzyści, które daje UNIQA Go – dodaje Michał Modzelewski.

Aplikację UNIQA Go można pobrać na telefony z systemem Android i iOS.

Podobne rozwiązania wprowadziły także inne firmy ubezpieczeniowe tj. PZU, Hestia i Link4.

Źródło: UNIQA