Ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków dla rowerzystów i użytkowników hulajnóg to nowy produkt, który został wprowadzony na polski rynek przez Cachet we współpracy z Allianz Partners. Ubezpieczenie można kupić online za pośrednictwem strony Cachet.

Ubezpieczenie NNW dla użytkowników jednośladów

Cachet we współpracy z Allianz Partners wprowadził na polski rynek nowe ubezpieczenie dedykowane dla rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Polisa NNW przeznaczona dla miłośników jednośladów zapewnia odszkodowanie w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci będących następstwem nieszczęśliwego wypadku podczas jazdy rowerem lub hulajnogą. Ubezpieczenie NNW obejmuje zarówno przejazdy służbowe, jak i prywatne. A zakres terytorialny ubezpieczenia nie ogranicza się tylko do terytorium Polski, ale obejmuje cały świat.

Ochrona w razie wypadku

Niestety do wypadków dochodzi zawsze niespodziewane i nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji, dopóki ich nie doświadczymy. Jednak można wyróżnić kilka typowych okoliczności, które sprzyjają ich wystąpieniu, a odpowiednie zachowanie na drodze pomoże nam ich uniknąć. Wpływ na tego typu sytuacje mają:

  • Pogoda – ślisko, śnieżyca czy deszcz przyczyniają się do wystąpienia wypadków.
  • Rozkojarzenie podczas jazdy – zbyt duże skupienie na telefonie, zbyt małe na drodze.
  • Kierowcy – często nie zauważają rowerzystów i hulajnogistów.
  • Zły stan dróg – dziury, kałuże, ruchome elementy, sypki żwir.
  • Mechaniczne uszkodzenia – awaria hamulców lub inne usterki roweru czy hulajnogi.

– Rynek pracy na aplikacjach i usługi “last-mile delivery” dynamicznie się rozwijają, jednak specyfika pracy kurierów stwarza wiele zagrożeń i niesie ze sobą ryzyko niezdolności do pracy w wyniku wypadku. Ubezpieczenie NNW od Cachet przychodzi z pomocą i zapewnia wypłatę świadczenia w razie wypadku z udziałem roweru czy hulajnogi – powiedziała Danuta Żukowska, dyrektorka generalna Cachet CEE.

Atrakcyjne warunki ubezpieczenia

Innowacyjne produkty Cachet zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pasowały do zmieniających się warunków pracy i stylu życia. Każdy miłośnik dwóch kółek, zarówno rowerów i hulajnóg elektrycznych, jak też tych napędzanych siłą własnych mięśni, zyskuje możliwość ubezpieczenia się na bardzo atrakcyjnych warunkach. Z opublikowanych informacji wynika, że wariant z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000zł kosztuje 18zł za rok. Z kolei wariant z sumą ubezpieczenia 20 000zł – 36zł rocznie.

Ubezpieczenie można kupić za pośrednictwem strony internetowej Cachet.

Źródło: Cachet