słoik z pieniędzmi

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o kredytach bez zdolności. Te dedykowane są zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, a banki niemal natychmiast odrzucają ich wnioski kredytowe. Trudne kredyty, ponieważ to właśnie tak bardzo często nazywany bywa ten zastrzyk gotówkim mogą być udzielone nawet wtedy, gdy wszystkie dotychczasowe zobowiązania nie były spłacane zbyt regularnie lub historia kredytowa nie napawa optymizmem.

Czym jest zdolność kredytowa? 

Na początku warto byłoby wyjaśnić, czym w zasadzie jest zdolność kredytowa i jakie ma faktyczne znaczenie podczas ubiegania się o kredyt. Otóż zdolność kredytowa to nic innego, jak maksymalna kwota, jaką może otrzymać dana osoba w konkretnym banku. Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników, a jedne z najważniejszych to m.in.: 

  • wysokość dochodów, 
  • wiek osoby ubiegającej się o kredyt, 
  • rodzaj umowy, 
  • koszty miesięcznego utrzymania, 
  • okres spłaty kredytu, 
  • zaciągnięte zobowiązania finansowe, 
  • dotychczasowa historia kredytowa. 

Kredyty bez zobowiązań ratunkiem dla przedsiębiorców

To właśnie od tych i wielu innych aspektów banki uzależniają udzielenie kredytu. Dlatego też kredyty bez zdolności dla wielu osób mogą okazać się jedynym skutecznym sposobem na otrzymanie niezbędnej gotówki. Prowadzisz własną firmę i pilnie potrzebujesz gotówki? Z pomocą przyjdą kredytydlafirm.biz. Doświadczeni specjaliści przeanalizują Twoja sytuację finansową i pomogą odnaleźć konkretne i skuteczne rozwiązania. Należy pamiętać jednocześnie o tym, że podstawą jest tu zrozumienie wszystkich niezbędnych ustaleń, które okażą się niezwykle pomocne w wywiązywaniu się ze ściśle określonych zobowiązań. Wystarczy, że wypełnisz formularz, tym samym zyskując możliwość kontaktu z doradcą. 

Zdolność do comiesięcznej spłaty zaciągniętego kredytu jest w zdecydowanej większości przypadków powodem odrzucenia wniosku. Jednym w głównych wyznaczników będzie tu fakt, że w zasadzie każdy bank nieco inaczej liczy ową zdolność – wynika to głównie z algorytmów wyliczeń finansowych. Warto zauważyć jednocześnie, że ta potrafi bardzo często zmieniać się w czasie. Ważnym czynnikiem, o którym niewątpliwie należy wspomnieć, jest okres kredytowania – im dłuższy, tym wyższa zdolność kredytowa. 

W przypadku złożenia wniosku o kredyt bez zobowiązań powinno być to poparte bieżącą sytuacją finansową osoby starającej się o utrzymanie kredytu. Konieczne może okazać się również udokumentowanie dochodów związanych z uzyskaniem wszelkich alimentów, zasiłków, a także 500+. Ważnym elementem – szczególnie w przypadku osób, które nie posiadają historii kredytowej – będzie wymagany wpływ wynagrodzenia na konto. 

Tym sposobem możliwe jest pełne dopasowanie oferty kredytowej do preferencji i indywidualnych potrzeb każdego klienta. Kredyty bez zobowiązań to sprawdzony sposób, aby w szybkim czasie uzyskać niezbędną sumę pieniędzy. 

Artykuł partnera