Żyjemy w czasach, gdzie do sieci podłączone jest niemal wszystko. Hakerzy doskonale wiedzą, że nie ma zabezpieczeń doskonałych. W związku z tym ubezpieczenia od cyberzagrożeń są w chwili obecnej popularniejsze i ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Cyberbezpieczeństwo jest dla przedsiębiorstw trudniejsze niż kiedykolwiek

 
Żyjemy w czasach, gdy do sieci podłączone jest dosłownie wszystko, a cyberprzestępcy codziennie udowadniają, że nie ma zabezpieczeń doskonałych. Wśród zagrożeń znajdują się: kradzież danych, zakłócenia współpracy czy awarie – dbanie o cyberbezpieczeństwo jest więc dla przedsiębiorstw trudniejsze niż kiedykolwiek.
 

Hakerzy wiedzą, ze nie ma ubezpieczeń doskonałych

 
Brak zabezpieczeń przed atakami cyberprzestępców może być przyczyną upadłości firmy. Straty dotyczyć mogą niemal każdej dziedziczny działalności przedsiębiorstwa poczynając od strat wizerunkowych na finansowych kończąc. Właściciele przedsiębiorstw wzmacniają już nie tylko rozwiązania technologiczne, ale stawiają na ubezpieczenia od cyberataków, które zniwelują skutki finansowe ewentualnych ataków hakerskich.
 

Koszty ekonomicznie ataków są tak olbrzymie, że można je porównać ze stratami jakie przynoszą klęski żywiołowe

 
Pod względem kosztów ekonomicznych cyberataki na dużą skalę są już obecnie prawie tak groźne jak klęski żywiołowe. Dlatego też dyrektorzy odpowiedzialni za bezpieczeństwo powinni zrewidować budżety. Jak komentuje Błażej Pilecki, Bitdefender Product Manager z firmy Marken: „Idealna, kompleksowa polisa ubezpieczeniowa powinna obejmować: koszty śledztwa (wyjaśniającego incydent), pokrycie poniesionych strat i związanych z tym roszczeń, naruszenie danych, zniszczenia sprzętu, koszty powiadomień i straty związane z przestojami”.
 
Źródło: www.benchmark.pl