Jak powszechnie wiadomo muzyka jest jedną z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych form obcowania z kulturą. Teraz, po dłuższej przerwie ponownie mamy możliwość brania udziału w ogromnych festiwalach, koncertach czy kameralnych wydarzeniach. Jednak, w jaki sposób możemy się zabezpieczyć, jeśli na skutek różnych wydarzeń nie będziemy mogli pojechać na koncert? Czy możemy ubezpieczyć bilety?

Wydatki związane z organizacją wyjazdu

Bez wątpienia muzyka jest dla większości z nas łatwo dostępna i posiada niezwykłą moc łączenia ludzi. Co więcej, wpływa także na nasze samopoczucie i nastrój. To właśnie wspólne doświadczanie utworów podczas koncertów na żywo jednoczy i dostarcza niepowtarzalnych wrażeń. Zdarza się też, że niektórzy wręcz żyją koncertami i spotkaniami ze swoimi idolami śledząc każde dostępne wydarzenie w kraju i poza granicami. A jak wiadomo, bilety na wiele imprez kulturalnych możemy nabyć nawet na kilka miesięcy przed samym wydarzeniem. Zachęca do tego również niższa cena wejściówek. Działając z wyprzedzeniem można zaoszczędzić trochę pieniędzy nie tylko kupując bilety na koncert w pierwszej turze sprzedaży, ale także wyszukując tańsze bilety na transport do miejsca docelowego. Tym bardziej, że uczestnictwo w takim wydarzeniu wiąże się często ze sporym zaangażowaniem i wcale nie mniejszymi wydatkami związanymi z organizacją wielu dodatkowych, takich jak dojazd czy nocleg.

Czy da się odzyskać pieniądze za bilety?

Działając z wyprzedzeniem zazwyczaj możemy zaoszczędzić, ale wiąże się z tym pewne ryzyko. Bowiem odwołanie zaplanowanej i opłaconej podróży bywa niemożliwe bez poniesienia kosztów.

Co zatem zrobić, jeśli bilety zakupiliśmy z dużym wyprzedzeniem a nie możemy pojechać na koncert? Przecież wypadek lub choroba mogą zatrzymać nas w domu. Jak przygotować się na takie niespodziewane sytuacje?

Praktyka pokazuje, że zwrot biletów na samolot lub pociąg jest zwykle możliwy nawet do ostatniej chwili. Niestety musimy liczyć się z tym, że zwrócona kwota zostanie potrącona o ustalony procent ceny. Co w przypadku biletów lotniczych często stanowi więcej niż połowę ceny biletu. Warto unikać tego typu ryzyka i wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które pozwoli na zwrot poniesionych kosztów w razie choroby lub wypadku i wielu innych sytuacji, które szczegółowo opisane są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

A co z pieniędzmi za bilety na koncert? Wejściówki na największe imprezy mogą naprawdę dużo kosztować – niekiedy więcej niż nocleg i dojazd na wydarzenie razem wzięte. Dlatego warto zapewnić sobie ochronę i zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji na wypadek gdybyśmy musieli odwołać swój udział w koncercie, lot samolotem czy nocleg na wyjeździe.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji uczestnictwa w imprezie

Tego typu ochrona ubezpieczeniowa może okazać się bardzo pomocna w wielu nagłych sytuacjach. Tym bardziej, że dostępne na rynku oferty ochrony ubezpieczeniowej na wypadek poniesienia kosztów związanych z rezygnacją z udziału w wydarzeniu kulturalnym uwzględniają także bilety na koncerty. Co więcej ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zakupić w łatwy sposób – czasami wystarczy tylko telefon. Pamiętajmy jednak, by zainteresować się tematem ubezpieczenia jak najwcześniej. Dzięki temu podejmiemy świadomą decyzję, która będzie uwzględniała wszelkie możliwe scenariusze.

Źródło: Europa Ubezpieczenia