Europa Ubezpieczenia wprowadziła na rynek nową aplikację ubezpieczeniową – app2U.  Stworzone przez ubezpieczyciela rozwiązanie oferuje mobilny dostęp do jedenastu rodzajów ubezpieczeń, chroniących podczas podróży i wypoczynku, w tym także do ubezpieczenia roweru czy psa i kota.

Ochrona turystów i osób aktywnych sportowo

Jedna ze specjalizacji Europa Ubezpieczenia to ochrona turystów oraz osób aktywnych sportowo. Jak możemy przeczytać, ubezpieczyciel połączył właśnie tę kompetencje z doświadczeniem w tworzeniu innowacji w nowej aplikacji mobilnej app2U. Rozwiązanie to dostępne jest na rynku od 9 czerwca i swoim użytkownikom zapewnia dostęp do jedenastu rodzajów ubezpieczeń dla osób podróżujących lub aktywnie wypoczywających. Co ważne jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Twórcy aplikacji, chcąc umożliwić klientom ubezpieczenia się tu i teraz, ograniczyli do minimum wszelkie formalności. Dzięki temu polisę można zakupić nawet w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa rusza tuż po opłaceniu składki. Co więcej ubezpieczenie można opłacić metodą wybraną przez użytkownika: za pomocą karty płatniczej, BLIK-a lub payU. Jak zapewnia ubezpieczyciel, w app2U to sami klienci decydują o zakresie i okresie ochrony – w najkrótszym wariancie polisę można zakupić już na 4 godziny, czyli teoretycznie na czas potrzebny np. na wycieczkę rowerową za miasto.

Współcześni klienci będą coraz bardziej oczekiwać, że proces zakupu ubezpieczenia będzie wyglądał tak samo nieinwazyjnie jak w e-commerce. Jednocześnie chcą, by produkt był maksymalnie dostosowany do często zmieniających się indywidualnych potrzeb. Daleko posunięta personalizacja oferty jest jednym z głównych trendów w branży ubezpieczeniowej. Obserwujemy to i odpowiednio na to reagujemy. Dzięki app2U będziemy mogli punktowo i szybko zaspokoić konkretne potrzeby konsumenckie – turystów, narciarzy, rowerzystów czy miłośników festiwali muzycznych. Nasz nowy produkt jest skrojony pod świadomych i aktywnych klientów – chcących się ubezpieczyć tu i teraz –mówi Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

Cyfryzacja obszarów sprzedaży i obsługi klienta

Aplikacja pozwala także na zgłoszenie szkody i obsługę posprzedażową – łącznie z przesłaniem zdjęcia ubezpieczonego przedmiotu czy zwierzęcia. Bez wątpienia opcja umożliwiająca zapisywanie historii zakupów oraz biblioteka ubezpieczanych osób i przedmiotów znacznie ułatwią ponowny zakup ochrony. Tym bardziej, że powtórnie nie będzie trzeba wpisywać tych samych danych.

Technologia jest dzisiaj jednym z kluczowych elementów budowania przewagi konkurencyjnej na rynku ubezpieczeń. Cyfryzacja obszarów sprzedaży i obsługi klienta przyspieszyła jeszcze bardziej w trakcie pandemii. Przygotowany przez nas niedawno raport Foresight Ubezpieczenia 2030 pokazał, że przyszłość to rozwiązania zdalne, w tym mobilne. Dlatego postawiliśmy na produkt w postaci aplikacji mobilnej, intuicyjny proces zakupu, minimum formalności, elastyczność składki oraz dobrowolność w wyborze metody płatności – mówi Dominik Marzec, szef e-commerce w Europa Ubezpieczenia.

Ubezpieczenia dla aktywnych

Nowa aplikacja umożliwia klientom zakup ubezpieczeń z czterech różnych obszarów. Pierwszy z nich, który jest najbardziej rozbudowany – to Sport i podróże, który oferuje ochronę podczas podróży zagranicznej i krajowego wypoczynku. Co więcej chroni także w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz przymusowej kwarantanny i izolacji związanej z Covid-19 w trakcie pobytu zagranicą. W app2U można także znaleźć ofertę, która została stworzona z myślą o rowerzystach. Jej zakres dotyczy zarówno następstw od nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, jak i uszkodzenia roweru, kradzieży czy rowerowego assistance.

Drugi obszar to Bilety i Wydarzenia. Zapewnia on mobilny dostęp do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub wydarzenia kulturalnego. Dodatkowo umożliwia także ubezpieczenie się w prosty sposób na wypadek opóźnienia lub odwołania samolotu lub pociągu.

Trzeci obszar to sprzęt mobilny i RTV. Zakres ochrony obejmuje takie sytuacje jak przypadkowe uszkodzenia i kradzieże laptopów, aparatów fotograficznych, zegarków sportowych, telewizorów czy konsoli do gier.

Ostatni obszar dedykowany jest miłośnikom czworonogów i obejmuje ubezpieczeniem następstwa nieszczęśliwych wypadków psów i kotów oraz wydatki będące ich następstwem, a także odpowiedzialność cywilną za wyrządzone szkody.

Z opublikowanych informacji wynika, że aplikacja app2U dostępna jest na telefony z systemem iOS i Android. Można ją pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

Źródło: Europa Ubezpieczenia