rodzina

Każdy z nas może mieć inny powód ku temu, by kupić ubezpieczenie na życie. Z pewnością jednak zakup polisy podyktowany jest zazwyczaj chęcią zapewnienia bezpieczeństwa finansowego sobie i najbliższym. Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakup ubezpieczenia na życie? 

Ubezpieczenia na życie 

Śmiało można powiedzieć, że ubezpieczenia na życie mają za zadanie chronić nas i naszych bliskich przed potencjalnymi stratami finansowymi, do których mogłoby dojść, gdyby coś nam się stało. Tym samym polisa tego typu zapewnia nam pewnego rodzaju bezpieczeństwo finansowe – pomaga nie tylko spłacić zadłużenie (np. kredyt hipoteczny), ale także może pokryć codzienne koszty utrzymania. Bez wątpienia ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie wtedy kiedy możemy go najbardziej potrzebować. Co więcej, w razie naszej śmierci wskazane przez nas osoby uposażone w krótkim czasie otrzymają świadczenie, które nie jest opodatkowane. 

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie? 

Jak już wspominaliśmy ubezpieczenie na życie może zapewnić bezpieczeństwo finansowe nie tylko nam, ale także naszym najbliższym. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia życiowego? Świadczenie wypłacane w ramach umowy nie są opodatkowane. Oznacza to, że osoby uposażone otrzymają całą kwotę wskazaną przez nas w polisie. Co więcej, niektóre ubezpieczenia na życie powiązane są z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. W ramach takiej umowy możemy nie tylko chronić swoje życie, ale także inwestować pieniądze. Warto podkreślić, że zazwyczaj za dodatkową składką możemy rozszerzyć umowę także o świadczenia wypłacane np. w razie pobytu w szpitalu, uszczerbku na zdrowiu, niezdolności do pracy, urodzenia się dziecka czy śmierci rodziców lub teściów. Bez wątpienia na rynku ubezpieczeniowym zajdziemy wiele ofert, które zapewnią nam oczekiwany rodzaj ochrony, a dobrze dopasowana polisa na życie zapewni nam wiele korzyści. 

Jak kupić polisę na życie? 

Czy do zakupu ubezpieczenia na życie można się przygotować? Tak. Przed wyborem polisy warto określić swoje potrzeby ubezpieczeniowe i to na jakich świadczeniach najbardziej nam zależy. Istotna jest również wysokość składki – powinniśmy zastanowić się jaka kwota będzie mieściła się w naszym domowym budżecie, tak by go zbytnio nie obciążać. Po rozważeniu różnych opcji płatności, ewentualnych podwyżek składek w czasie czy ewentualnych dodatkowych świadczeń warto wybrać ubezpieczenie, które najlepiej będzie odpowiadało naszym realnym potrzebom. Pamiętajmy, że kontakt z agentem ubezpieczeniowym może nam znacznie ułatwić proces zawarcia umowy. Pośrednik wyjaśni nam wszelkie różnice w danych ofertach oraz przedstawi potencjalne opcje, które będą najbardziej zbliżone do naszych oczekiwań. 

Źródło: opracowanie własne