Europ Assistance poinformowało o współpracy z Balcia Insurance. Firma została wybrana jako partner obsługujący klientów Balcia w zakresie oferowanych pakietów Car Assistance. Pomoc w dostępna jest w trzech wariantach i dedykowana jest posiadaczom aut osobowych oraz pojazdów dostawczych do 3,5 tony. 

Ubezpieczenie Balcia Car Assistance 

Z opublikowanych informacji wynika, że ubezpieczenie Balcia Car Assistance dostępne jest w trzech wariantach: Podstawowym, Rozszerzonym i Maksymalnym. Opcje te różnią się między sobą zakresem ochrony i terytorium, które będzie obejmowało ubezpieczenie. 

Oferta dedykowana klientom Balcia ma za zadanie w kompleksowy sposób wesprzeć ich w trudnej sytuacji na drodze. Zróżnicowanie pakietów pozwala klientowi wybrać optymalny dla jego potrzeb wariant ochrony – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska. 

Współpraca Europ Assistance z Balcia Insurance 

Jak możemy przeczytać w komunikacie, współpraca Europ Assistance z Balcia Insurance pozwala zapewnić najlepszą, dopasowaną do potrzeb klientów pomoc w nagłych sytuacjach na drodze. Dzięki czemu oferowane pakiety usług assistance mają zapewniać pomoc nawet w najbardziej zaskakujących przypadkach. 

W ramach poszerzenia współpracy z Europ Assistance mamy nadzieję na dalsze owocne współdziałanie w dążeniu do zapewnienia najlepszej, dopasowanej do oczekiwań klienta pomocy w nagłych przypadkach, jakie czekają na drodze. Wierzymy, że wspólnie uda nam się sprostać oczekiwaniom klientów i zapewnić najlepszą pomoc nawet w najbardziej zaskakujących sytuacjach – dodaje Bartosz Jasik, Motor Product Manager w Balcia Insurance. 

Warianty Car Assistance 

I tak, pakiet Podstawowy Car Assistance zapewnia ochronę na terenie Polski, w sytuacji kolizji drogowej. Ubezpieczony ma zagwarantowany dostęp do usprawnienia pojazdu na miejscu, holowania, holowania przyczepy, transportu kierowcy i pasażerów, parkowania pojazdu na parkingu strzeżonym przez 3 doby, czy złomowania pojazdu. 

Natomiast w wariancie Rozszerzonym, z którego będzie można skorzystać w razie awarii, wypadku, czy unieruchomienia samochodu dostępne są także dodatkowe świadczenia. Jeżeli w wyniku wypadku, pojazd klienta był holowany i jest w naprawie, może on liczyć na organizację i pokrycie kosztów pojazdu zastępczego do 5 dni, wraz z jego podstawieniem albo odbiorem. Co więcej, w wariancie tym wydłużony jest limit holowania do 500 km. 

Z kolei wariant Maksymalny, dedykowany jest posiadaczom pojazdów nie starszych niż 16 lat. Będzie chronił klientów, którzy w sytuacji awarii, wypadku lub unieruchomienia samochodu będą potrzebowali pomocy również w Europie. Opcja Maksymalna poza zakresem dostępnym w wariancie Rozszerzonym  zapewnia holowanie do 800 km, a także dłuższy okres wynajmu pojazdu zastępczego (do 10 dni) zarówno w sytuacji awarii, jak i wypadku. Dodatkowo klient, który wykupi ten wariant, może liczyć na podróż powrotną do miejsca zamieszkania, kontynuację podróży do miejsca docelowego, czy zakwaterowanie w hotelu na maksymalnie 3 doby. 

Źródło: Europ Assistance