Europ Assistance Polska w oparciu o swoje statystyki podsumowało majówkę. Wiele osób zdecydowało się spędzić  ten czas w Polsce, a miłośnicy zagranicznych podróży wybierali takie kierunki jak Włochy, Hiszpania i Turcja. Zarówno ubezpieczyciele, jak i asystorzy mieli w tym okresie dużo pracy. 

Gdzie na majówkę? 

Chyba nikogo nie zaskakuje fakt, że coraz częściej na majówkę wybieramy kierunki, które mogą zagwarantować nam ładną pogodę. Popularnymi destynacjami wśród Polaków są Włochy i Hiszpania. Także i podczas tegorocznej majówki znalazły się one na szczycie tabeli najczęściej odwiedzanych miejsc. Ale, jak wynika z danych Europ Assistance Polska, miłośnicy zagranicznych podróży spędzali urlop majowy również w takich krajach jak Turcja, Tajlandia, Grecja czy USA. 

Osoby, które wybrały się na majówkę samochodem, zawitały głównie do naszych sąsiadów. W czołówce popularnych kierunków znalazły się Niemcy, Holandia, Czechy, Włochy wraz ze Słowacją. W tyle nie pozostała również Austria oraz Chorwacja. Co ciekawe, ta ostatnia była w tym roku chętniej odwiedzana niż rok temu. 

Popularne świadczenia 

Okazuje się, że w długi majowy weekend prym wiodły dwa środki transportu, samochód i samolot. Z opublikowanych informacji wynika, że klienci, którzy wybrali jazdę autem, chętnie korzystali z takich świadczeń jak kontynuacja podróży, auto zastępcze oraz zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy pojazdu. Z kolei osoby, które na majówkę poleciały samolotem korzystały z takich usług jak hospitalizacja oraz repatriacja. Do najczęściej zgłaszanych przez klientów zachorowań należały przeziębienia i zatrucia, które są typowe dla sezonu wiosenno – letniego. Majówkowicze spędzający urlop w Polsce korzystali głównie z wizyt domowych i teleporad. 

Wysoka świadomość klientów 

Europ Assistance Polska podkreśla, że w obszarze ubezpieczenia assistance samochodowego odnotowała w tym roku ponad 40% więcej zgłoszeń w porównaniu do ubiegłego roku. Liczba obsłużonych spraw w Polsce wyniosła prawie 4000, a we wspomnianych już Niemczech 63 (jest to o 30% więcej vs. 2023 rok). 

– Na linii travel obsłużono podobną liczbę zgłoszeń zagranicznych i krajowych. 418 zdarzeń miało miejsce poza granicami Polski, a 413 w naszym kraju. Z roku na rok widzimy, że liczba spraw, które do nas trafiają, jest coraz większa. Dotyczy to zarówno okresu wakacyjnego, jak i krótszych wyjazdów typu ferie zimowe czy właśnie majówka. Bardzo cieszy nas to, że Polacy są coraz bardziej świadomi i chętniej korzystają z usług assistance. Troska o własne zdrowie jest najważniejsza – komentuje Katarzyna Jegumieńczyk, Zastępca Managera Operacyjnego, Platforma Medical & Travel w Europ Assistance Polska. 

Źródło: Europ Assistance Polska