Obowiązek ubezpieczenia budynku dotyczy będących w posiadaniu rolnika budowli o powierzchni powyżej 20 m² które są trwale związane z gruntem/posiadające fundamenty i dach. Ubezpieczenie jest zawierane na wniosek klienta. Na jakiej podstawie jest ono liczone ? Poznaj więcej szczegółów na temat ubezpieczenia OC dla rolników.

Jak ubezpieczyć gospodarstwo rolne?

Kwestie związane z obowiązkowym ubezpieczeniem gospodarstwa rolnego określa ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego powstaje obowiązek ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia budynków. Ubezpieczenie OC liczone jest najczęściej na podstawie wielkości gospodarstwa – (ha). Na wysokość składki może wpływać liczba zatrudnionych pracowników lub ilość pojazdów wykorzystywanych w danym gospodarstwie. Ubezpieczenie budynków – składka uzależniona jest od wartości ubezpieczanych budynków.

W celu sprawdzenia najlepszej oferty warto udać się do multiagenta, który sprawdzi cenę polisy w kilku Zakładach Ubezpieczeń. Kontakt do multiagenta z okolicy można znaleźć na Obau.pl.