Oferta Generali została wzbogacona o ubezpieczenie posagowe „Generali z myślą o dziecku”, pozwalające rodzicom zapewnić dziecku wsparcie finansowe, kiedy wstępuje ono w dorosłe życie. Do wyboru rodzice mają kilka pakietów do wyboru.

 
Wybierając polisę, ubezpieczający sam decyduje, jaką kwotę otrzyma dziecko
 
Rodzic określa czas, przez jaki będą gromadzone środki – w przedziale od 5 do 25 lat oraz w jakim wieku – między 18. a 26. rokiem życia – dziecko otrzyma zgromadzony kapitał. Rajmund Rusiecki, członek zarządu Generali Życie TU dodaje: „Warto podkreślić, że nie ma żadnych ograniczeń co do tego, na co zostaną przeznaczone wypłacone środki – na pierwszy samochód, opłacenie wymarzonych studiów, podróż dookoła świata lub wkład na własne mieszkanie”.
 
„Generali, z myślą o dziecku” pomaga również w przypadku, gdy z powodu choroby lub wypadku ubezpieczony rodzic nie będzie mógł pracować i osiągać dochodów, umożliwiających regularne opłacanie wcześniej zadeklarowanych składek
 
W takiej sytuacji Generali przejmuje obowiązek opłacania kolejnych składek, a dodatkowo dziecko będzie otrzymywało comiesięczną rentę w wysokości 2% zadeklarowanej sumy ubezpieczenia (np. jeżeli zadeklarowana suma ubezpieczenia to 50 tys. zł, wówczas Generali będzie wypłacać 1 tys. zł miesięcznie do końca okresu ubezpieczenia). Ubezpieczyciel będzie również opłacać składki, aż do momentu osiągnięcia przez dziecko określonego wieku i wypłaty ustalonej początkowo sumy ubezpieczenia, w sytuacji, gdy zabraknie rodziców.
 
Dwa pakiety polisy
 
W ramach „Generali, z myślą o dziecku” dostępne są dwa warianty pakietów –podstawowy i rozszerzony. Każdy z nich to trzy opcje sum ubezpieczenia, zapewniające kompleksową ochronę i zabezpieczenie finansowe na wypadek choroby lub wypadku – różnice są tylko w wysokości świadczeń, które zależą od wybranej kwoty ubezpieczenia i określają wysokość składki wpłacanej regularnie w ramach pakietu.
 
 
Polisa zapewnia ochronę w przypadku choroby dziecka
 
W zależności od pakietu świadczenia zostaną wypłacone w przypadku: poważnego zachorowania dziecka, pobytu dziecka w szpitalu, poniesienia kosztów leczenia dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz niezdolności dziecka do samodzielności, poważnej  operacji dziecka i trwałego uszczerbku na zdrowiu dziecka oraz urazu dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku niepowodującego trwałego uszczerbku na zdrowiu. „ Zapewnimy również uzyskanie drugiej opinii medycznej najlepszych światowych specjalistów, co w przypadku poważnej choroby dziecka pozwoli zweryfikować postawioną przez lekarza diagnozę oraz sposób leczenia” – dodaje Rajmund Rusiecki.
 
Źródło: www. generali.pl