puls

Jednostki gospodarcze zajmujące się prowadzeniem placówek medycznych, aby zapewnić najwyższą jakość swoim pacjentom muszą orientować się też w przepisach prawnych, które narzuca NFZ. Idąc za wymaganiami rynku, INTER ubezpieczenia wprowadziło Ochronę Prawną dla Podmiotów Leczniczych.

 

Zakład ubezpieczeń INTER ubezpieczenia wprowadza nową wersję ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna dla Pomiotów Leczniczych. Jak podkreślają przedstawiciele formy – jest to pierwszy taki produkt w Polsce z tak szerokim zakresem świadczeń dostosowanych do potrzeb branży medycznej.

 

Prowadząc podmiot leczniczy należy mierzyć się z zagrożeniami wynikającymi z odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjentów

 

Oprócz odpowiedniej opieki zawiązanej z zżyciem i zdrowiem pacjentów należy również zmierzyć się ze znajomością przepisów prawa. W takich zawodach jak min.: ratownik medyczny, lekarz, pielęgniarka, czy fizjoterapeuta wiąże się wiele ryzyk prawnych. Idąc za potrzebami rynku INTER wprowadza nową wersję ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna dla Pomiotów Leczniczych. Nowa oferta związana jest z rosnącą liczbą skarg pacjentów na pracowników służby zdrowia. Tylko w roku 2017 do Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęło 61 218, a rok wcześniej 68 832. W przypadku nieuzasadnionych roszczeń – wiele nich wpływa do sądu, wtedy warto mieć wsparcie profesjonalnego prawnika. Oferta INTER: Ochrona Prawna dla Podmiotów Leczniczych twoerzona jest min. W takim celu.

 

INTER: „Prowadząc działalność gospodarczą w formie podmiotu leczniczego trzeba być na bieżąco nie tylko z typowymi przepisami gospodarczymi, ale też ze szczegółowymi uregulowaniami prawnymi składającymi się na całość polskiego systemu ochrony zdrowia”

 

Wymagania ówczesnej rzeczywistości są coraz wyższe. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą związaną ze zdrowiem i z życiem pacjentów mogą skorzystać z oferty INTER.

 

Andrzej Twardowski, Dyrektora Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC w INTER wyjaśnia na czym polega ochrona ubezpieczeniowa. „Rozumiejąc wymagającą rzeczywistość, w jakiej prowadzą działalność podmioty lecznicze, proponujemy pomoc prawną specjalnie dostosowaną do specyfiki rynku usług medycznych. INTER Ochrona Prawna dla Podmiotów Leczniczych to pierwsza taka polisa w Polsce zapewniająca szeroki zakres porad prawnych oraz pokrycie kosztów obsługi prawnej podczas sporów związanych z funkcjonowaniem podmiotu leczniczego. Standardem na rynku w przypadku polis asysty prawnej dla podmiotów leczniczych jest zwykle tylko infolinia i pokrycie kosztów ochrony prawnej. My zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres polisy dodatkowo o porady prawne dotyczące wszystkich gałęzi prawa prócz celnego, dewizowego i zamówień publicznych. To zupełna nowość na rynku. Do tego opinie prawne na piśmie, sygnowane przez adwokata lub radcę prawnego.  w zakresie są też  porady związane z prawem podatkowym, wideo porady. Ponadto można liczyć na zwrot kosztów pełnomocnika i kosztów sądowych. Dzięki dwóm wariantom ubezpieczenia możemy dostosować ochronę do rzeczywistych potrzeb. Medyk musi znać się na medycynie, nie na prawie, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować bardzo szeroki zakres świadczeń, który maksymalnie uprości codzienne funkcjonowanie podmiotów medycznych w zakresie ochrony prawnej i pozwoli skupić się na tym co najważniejsze, czyli na leczeniu pacjentów”.

 

Ochrona Prawna dla Podmiotów Leczniczych – zakres ochrony

 

W zakres polisy, wchodzą też wideoporady oraz przygotowanie dokumentów i opinii prawnych na piśmie sygnowanych przez adwokata lub radcę prawnego. Drugi rodzaj świadczeń to Ochrona Prawna. Pokrywa (w zależności od wyboru wariantu ubezpieczenia) m.in. koszty wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego, również na etapie poprzedzającym postępowanie sądowe, koszty sądowe łącznie z należnościami dla świadków i biegłych, koszty mediacji pozasądowej i tłumaczenia dokumentów, koszty wynagrodzenia pełnomocnika strony przeciwnej w przypadku zasądzenia tych kosztów od Ubezpieczonego, koszty w postępowaniu przed organami administracji państwowej i samorządowej. W przypadku wariantu pełnego podmiot leczniczy zyskuje więc szeroką pomoc i zwrot kosztów prawnych w zakresie m.in. sporów z NFZ, spraw karnych, pracowniczych, dotyczących ubezpieczeń społecznych oraz związanych z nieruchomością, w której wykonywana jest działalność lecznicza podmiotu.

 

Źródło: www.interpolska.pl