Programy MetLife z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) po raz kolejny zostały uwzględnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”. Raport jest przygotowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 2002 roku i zawiera podsumowanie najważniejszych projektów CSR.

 

Raport grupuje działania firm według siedmiu obszarów normy ISO 26000

 

Ład organizacyjny; prawa człowieka; praktyki z zakresu pracy; środowisko; uczciwe praktyki operacyjne; zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Inicjatywy MetLife zostały zakwalifikowane jako dobre praktyki w kategorii „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

 

Wśród wymienionych w raporcie praktyk ponownie znalazł się „Tydzień Aktywności Społecznej MetLife” organizowany we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity i Stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne. Podczas tygodnia pracownicy MetLife biorą udział w wolontariacie na rzecz tych dwóch organizacji. Jego kolejna edycja odbędzie się w maju tego roku.

 

Program MetLife LifeChanger również doceniony

 

W tegorocznym raporcie doceniono także wieloletni program MetLife LifeChanger przygotowany we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w ramach którego wolontariusze MetLife pomagają uczniom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, potrzebnych do realizacji planów zawodowych, uczą ich przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Uwzględniono również projekty MetLife skierowane do osób z niepełnosprawnością, realizowane przez Fundację Integracja, działania na rzecz dzieci z Powiślańskiej Fundacji Społecznej i program CSR dla seniorów we współpracy z Fundacją Porozumienie Bez Barier.

 

Izabela Ptaszyńska-Trandafir, Dyrektor Komunikacji w MetLife wyjaśnia: „Cieszymy się, że nasze programy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są dostrzegane i cenione. To dla nas nie tylko powód do satysfakcji, ale też zobowiązanie do rozwijania i kontynuowania naszych działań. Wielki udział w ich realizacji mają nasi pracownicy i agenci, którzy z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczą w wolontariacie”.

 

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce.

 

Do najnowszej, 17. edycji raportu przyjęto łącznie 1549 praktyk

 

Obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu. Powyższy trend bardzo nas cieszy. Rezultat ten to składowa wielu czynników. Pojawiają się inicjatywy i regulacje prawne na poziomie międzynarodowym i krajowym skłaniające firmy do większej aktywności na polu CSR – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Źródło: www.metlife.pl  informacja prasowa