Wejście TU Zdrowie do Grupy NEUCA, umożliwiło klientom ubezpieczyciela uzyskanie dostępu do serwisu rezerwacyjnego Apteline.pl z poziomu Panelu Ubezpieczonego. Jest to znaczne ułatwienie w zamawianiu leków zaleconych przez lekarzy. Co więcej rezerwacje składane w ten sposób można zrealizować w wybranej przez siebie aptece.

Serwis umożliwiający rezerwowanie leków

Apteline.pl to serwis umożliwiający rezerwowanie  leków, w tym leków trudnodostępnych i na receptę, a także suplementów diety, kosmetyków czy wyrobów medycznych bezpośrednio do wybranej apteki w kraju. Co ważne podczas takiej rezerwacji,  można skorzystać z konsultacji z farmaceutą, który pomoże nam dobrać odpowiedni lek lub tańszy zamiennik, a także odpowie na pytania dotyczące stosowanych preparatów. Apteline.pl to także baza artykułów o tematyce zdrowotnej.

Wdrożenie Apteline.pl to kolejny element budowania Panelu Ubezpieczonego jako Centrum Wspierania Zdrowia, w którym ubezpieczony ma możliwość zarówno wyszukania placówek w dogodnej lokalizacji, umówienia terminu konsultacji lekarza internisty lub lekarza innej specjalności w formie teleporady oraz wizyty stacjonarnej, złożenia wniosku refundacyjnego, a także zamówienia zaraz po wizycie leków przypisanych przez lekarza – mówi Teresa Domańska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych.

Szybki dostęp do leków

Przypominamy, że portal Apteline.pl należy do NEUCA. Ta polska firma farmaceutyczna 30-letnią historią jest liderem w hurtowej dystrybucji leków oraz aktywnie działa w wielu obszarach rynku ochrony zdrowia.

– Z Apteline.pl korzysta już ponad 3 700 000 użytkowników. Przekonuje ich możliwość szybkiego zarezerwowania leku  do wybranej apteki.  Warto tu podkreślić, że ponad 90% zarezerwowanych  leków można kupić i odebrać w aptece już w ciągu doby od złożenia rezerwacji (w dni robocze), lub nawet tego samego dnia. Obecnie w Apteline.pl dostępnych jest ponad 16 tysięcy leków. Co ważne – wszystkie zarezerwowane do zakupu w wybranej aptece produkty są transportowane do aptek w odpowiednich warunkach bezpośrednio z hurtowni  – podkreśla Michał Kudłacik, dyrektor ds. e-commerce w Grupie NEUCA.

TU Zdrowie w Grupie NEUCA

Jak możemy przeczytać na stronie ubezpieczyciela, dostęp do rozwiązań wypracowanych przez podmioty należące do Grupy NEUCA, to jedna z korzyści wynikających z włączenia TU Zdrowie do Grupy.  Już od kwietnia tego roku klienci ubezpieczyciela mogą korzystać także z wizyt zdalnych, organizowanych poprzez nowoczesny system NEUCA.

Powołaliśmy do życia kilka grup projektowych, które już pracują nad kolejnymi potencjalnymi efektami synergii w Grupie. Wszystkie te działania będą zgodne z naszą strategią mówiącą o swobodzie leczenia i świadczeniu usług na najwyższym możliwym poziomie. Zachowując tożsamość firmy, pozyskaliśmy silnego partnera, jednego z liderów obszaru zdrowia w Polsce, z którym będziemy mogli realizować te same wartości, ale szybciej, lepiej i ze znacznie większą siłą oddziaływania – mówi Aleksander Roda, prezes TU Zdrowie.

Źródło: TU Zdrowie