RESO przypomina, że z dniem 1 października kończy się akcja „Odwołaj mandat”, w której ubezpieczyciel oferował nowym Klientom darmową pomoc prawną w zakresie mandatu. Akacja promocyjna obowiązywała od 5 lipca do 30 września. 

Zakończenie akcji promocyjnej 

RESO przypomina swoim agentom o zakończeniu akcji promocyjnej, która dotyczyła oferowania klientom darmowej pomocy prawnej w zakresie mandatu. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, wszystkie zawarte certyfikaty obowiązują do końca trwania okresu umowy ubezpieczenia zawartej pomiędzy 5 lipca, a 30 września. 

Możliwość skorzystania z darmowej usługi zyskali nowi Klienci RESO, którzy kupili ubezpieczenie OC u Agenta współpracującego z ubezpieczycielem za pośrednictwem portalu sprzedażowego – Panelu Agenta. Co istotne, program obowiązywał od 5 lipca 2022 roku do 30 września 2022 i dotyczył wszystkich Zakładów Ubezpieczeń dostępnych w ofercie RESO. Klienci, którzy zawarli polisę w tym okresie nie będą się zastanawiać, jak napisać odwołanie od mandatu. Zajmą się tym specjaliści ubezpieczyciela. 

Jak skorzystać z usługi RESO? 

Jak skorzystać z profesjonalnej porady prawnej? Podczas zawierania umowy generował się certyfikat, który daje możliwość skorzystania z usługi. Jej zakres dotyczy wszystkich spraw związanych z procedurami obejmującymi zakwestionowanie kar nakładanych mandatami karnymi w związku z naruszeniem przepisów prawa o ruchu drogowym. Klient ma możliwość skorzystania z usługi raz w zakresie jednego zdarzenia (tj. jednej sprawy) w okresie trwania polisy OC. Na certyfikacie znajduje się specjalny numer infolinii RESO, pod który należy zadzwonić, aby uzyskać pomoc prawną. Prawnicy ubezpieczyciela udzielą telefonicznej porady prawnej oraz pomogą w opracowaniu dokumentów związanych z odwołaniem się od niezasadnie udzielonego mandatu. 

Odwołanie mandatu – kiedy może przydać się pomoc? 

Ubezpieczyciel wskazuje, że sytuacji, w których potrzebna jest pomoc w odwołaniu mandatu jest wiele. Z tego powodu możliwość skontaktowania się z prawnikiem z miejsca zdarzenia i udzielenie instrukcji jak postępować w zaistniałych okolicznościach jest bardzo pożyteczne. Do najczęstszych sytuacji należy np. odwołanie się od mandatu za parkowanie, czy brak biletu, kiedy to otrzymaliśmy np. mandat, a nasz bilet parkingowy zsunął się w niewidoczne miejsce. Wielu kierowców otrzymuje mandaty z kamer za przejazd na czerwonym świetle w momencie, kiedy urządzenie zadziałało niepoprawnie (dotyczy czasami również fotoradarów). Odwołanie się od mandatu za przekroczenie prędkości to także bardzo częste zjawisko, a są sytuacje, w których fotokomórka pokazuje inną prędkość, a nasz licznik, czy nawigacja w samochodzie również inną. Nieprawidłowy odczyt to dowód na to, że nie powinniśmy przyjąć takiego mandatu, a jednocześnie nie wpłynie to na zwyżkę ubezpieczenia OC. 

Źródło: RESO