LINK4 został laureatem Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. Ubezpieczyciel zdobył wyróżnienie w kategorii „Rozwój i cyfryzacja”. Firmę doceniono za wdrażanie nowoczesnych technologii, które poprawiają jakość świadczonych usług, a także wspierają rozwój pracowników i zapewniają wyższy komfort pracy. 

LINK4 – Pracodawca Godny Zaufania 

„Pracodawca Godny Zaufania” to wydarzenie podczas, którego nagradzanie i promowanie są firmy realizujące innowacyjne projekty z zakresu polityki pracowniczej. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji Konkursu odbyło się 28 listopada. W trakcie uroczystej gali w Warszawie wręczono wyróżnienia w sześciu kategoriach, dodatkowo przyznano dwie nagrody dziennikarskie oraz trzy nagrody specjalne. LINK4 został uhonorowany w kategorii „Rozwój i cyfryzacja”. Nagrodę w imieniu ubezpieczyciela odebrała Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4, odpowiedzialna za produkt, taryfikację oraz zarządzanie danymi, w tym wdrażanie rozwiązań opartych na zaawansowanej analityce. 

– To bardzo ważne dla nas wyróżnienie i jest mi niezmiernie miło, że zostaliśmy nim uhonorowani. Wpisuje się ono w nasze wieloletnie działania i konsekwentnie realizowaną strategię. To właśnie nowoczesne technologie i narzędzia są motorem, który napędza naszą firmę. Dzięki temu podnosimy jakość i komfort pracy, co w oczywisty sposób przekłada się na zadowolenie naszych klientów – podkreśla  Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4. 

Cyfrowe innowacje w ubezpieczeniach 

Ubezpieczyciel podkreśla, że na naszym rodzimym rynku jest pionierem we wprowadzeniu cyfrowych innowacji, które nie tylko pozwalają oszczędzić czas i usprawniają całe środowisko pracy, ale także sprawiają, że nieco skomplikowany świat ubezpieczeń dla każdego staje się bardziej zrozumiały. Przykładem tego typu rozwiązań jest ostatnio wprowadzona aplikacja, która pozwala monitorować status szkody.  

– Cyfryzacja w praktyce skraca procedury, pomaga lepiej i bardziej efektywnie organizować pracę. Sięgamy także po rozwiązania, które uwzględniają rozwój zawodowy pracowników i pozwalają lepiej wykorzystać ich potencjał – dodaje Katarzyna Wojdyła. 

Firma, to nie tylko technologia 

Kapituła Konkursu doceniła wdrożenie programu transformacji firmy w Data Driven Company, czego przykładem jest m.in. autorska inicjatywa LINK4 Akademia Analityka. Ideą tego innowacyjnego programu rozwojowego jest identyfikowanie i rozwijanie talentów analitycznych w firmie. Osoby te biorą udział w wewnętrznych szkoleniach na trzech poziomach zaawansowania i pracują nad projektami usprawniającymi prace w ich obszarach biznesowych. 

Warto dodać, że „Pracodawca Godny Zaufania” to  już kolejne wyróżnienie dla LINK4 w obszarze HR. W maju ubezpieczyciel otrzymał prestiżowy tytuł Najlepszego Pracodawcy przyznawany przez „Gazetę Finansową”. 

– Firma to nie tylko technologie, które usprawniają wszystkie procesy. To przede wszystkim ludzie. Oni są największym jej skarbem. Dlatego cieszą nas wszystkie wyróżnienia, które doceniają nasz wysiłek, jako organizacji, która troszczy się o przyjazne środowisko pracy. Elastyczność działania, wrażliwość na potrzeby pracownika i transparentna komunikacja to filary zaangażowania, które są kluczowe w naszym zespole – podkreśla Marlena Piekut, dyrektor Pionu HR i Relacji z Klientem. 

Jak możemy przeczytać, tegoroczna edycja Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” została objęta Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Finansów, Rzecznika Praw Obywatelskich, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Głównego Urzędu Statystycznego. 

W skład Kapituły Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” wchodzą przedstawiciele instytucji pozarządowych, organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. Reprezentowane są przez m.in.: Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego, Instytut ESG, Instytut Staszica, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Centrum im. Adama Smitha, Warsaw Enterprise Institute, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Instytut Biznesu, Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Welconomy in Toruń) czy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. 

Źródło: LINK4