HeyCzeker to nowe bezpłatne narzędzie, które pojawiło się w Panelu Ubezpieczonego TU Zdrowie. Dzięki tej funkcjonalności ubezpieczeni mogą nie tylko wstępnie ocenić swój stan zdrowia, ale też otrzymać podpowiedź, z jakim specjalistą powinni się skonsultować. Następnie umówią się na wizytę stacjonarną lub e-wizytę w ramach posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego.

Nowa funkcjonalność w TU Zdrowie

Kolejnym efektem synergii z Grupą NEUCA jest nowa funkcjonalność w Panelu Ubezpieczonego TU Zdrowie – HeyCzeker. Rozwiązanie to pozwala wstępnie ocenić stan zdrowia i podpowiada, z którym specjalistą należy się skonsultować z określonymi dolegliwościami.

 – HeyCzeker to bezpłatne narzędzie oparte o możliwości sztucznej inteligencji i wiedzę lekarzy, które pozwala wstępnie rozpoznać problemy zdrowotne. Otrzymamy wynik stanowi dla pacjenta cenną podpowiedź, jakie kroki powinien podjąć i czy konieczna będzie wizyta u lekarza. Wystarczy w krótkiej anonimowej ankiecie wskazać swoje objawy i odpowiedzieć na pytania dobierane na podstawie podawanych wcześniej informacji. Nie chodzi tu oczywiście o to, aby pacjent samodzielnie próbował stawiać sobie diagnozę przy pomocy naszego narzędzia, ale by skrócić jego drogę do odpowiedniego specjalisty – mówi Zofia Spandowska, Kierowniczka Działu Marketingu Pacjenckiego w Grupie NEUCA.

HeyDoc – odpłatny dostęp do e-wizyt

Jak możemy przeczytać na stronie ubezpieczyciela, po dokonaniu wstępnej oceny stanu zdrowia przy pomocy HeyCzekera ubezpieczony ma możliwość umówienia się na wizytę stacjonarną lub telekonsultację w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w TU Zdrowie. Co więcej, obok tej nowej funkcjonalności pojawi się też HeyDoc, czyli odpłatny dostęp do e-wizyt ramach systemu NEUCA.

Skorzystanie z HeyDoc jest alternatywą dla ubezpieczonych, których zakres polisy TU Zdrowie nie obejmuje konsultacji u wybranego specjalisty. Wówczas może on odpłatnie skorzystać z e-wizyty przez platformę HeyDoc – mówi Teresa Domańska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie.

HeyDoc to kompleksowe i przyjazne technologicznie rozwiązanie, które pozwala na skorzystanie odpłatnie z opieki medycznej w postaci e-wizyt u wybranego lekarza. Ubezpieczyciel wskazuje, że tworzy ją stały zespół lekarzy różnych specjalizacji, którzy mieszkają i praktykują w całej Polsce. Pacjent zyskuje dostęp do lekarzy internistów i pediatrów, a także wielu specjalistów, takich jak alergolog, endokrynolog, ginekolog czy psychiatra. Co więcej, ma także możliwość wyboru tego, w jakiej formie chce dokonać konsultacji – czy to będzie chat, telefon lub video.

Nowe produkty Grupy NEUCA

Wspomniane wcześniej rozwiązania to już kolejne produkty Grupy NEUCA, które zostały wprowadzone do Panelu Ubezpieczonego w efekcie włączenia TU Zdrowie do Grupy. Przypominamy, że od kwietnia tego roku klienci TU Zdrowie mogą korzystać także z wizyt zdalnych poprzez nowoczesny system NEUCA.

Źródło: TU Zdrowie