20 stycznia Generali wprowadziło do swojej oferty nowy produkt – „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży”. To unikalne rozwiązanie zapewnia ochronę na wypadek niespodziewanych wydarzeń, które uniemożliwiają realizację lub kontynuację wyjazdów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Dostępny jest również wariant związany z COVID-19. 

Nowy produkt w ofercie Generali 

Znoszenie obostrzeń, okres ferii czy wakacji oraz możliwość uzyskania tzw. „paszportu covidowego” zachęca wiele osób do wyjazdów zagranicznych – tym bardziej, że po ponad  dwóch latach trwania pandemii wszyscy są już spragnieni podróży. Wszystko wskazuje też, że klienci są świadomi tego, że warto zabezpieczyć się na różne okoliczności. Właśnie w odpowiedzi na nowe okoliczności przygotowano ubezpieczenie „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży”. 

Nowy produkt zawiera szeroki katalog przyczyn, za które możliwy jest zwrot kosztów związanych z rezygnacją z podróży. Co więcej można go zakupić oddzielnie. 

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży 

Jak możemy przeczytać, już w podstawowym zakresie ubezpieczenia dostępne są dwie najczęściej występujące przyczyny rezygnacji tj. nagłe zachorowanie oraz nieszczęśliwy wypadek. Co ważne, w obu tych przypadkach nie ma wymogu hospitalizacji dla ubezpieczonego – wystarczy zaświadczenie lekarskie, że stan zdrowia Ubezpieczonego nie rokuje poprawy do daty rozpoczęcia podróży. Ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć o zachorowanie na COVID-19  lub zaostrzenie choroby przewlekłej. Suma ubezpieczenia może wynosić nawet do 30 000 PLN na osobę, a zwrot nawet do 100% udokumentowanych wydatków poniesionych przez Ubezpieczonego. Klienci mają także dłuższy czas na zawarcie umowy ubezpieczenia: nawet 10 dni, jeśli od momentu zakupu wycieczki do jej rozpoczęcia zostało 30 dni. Polisę można kupić zarówno w przypadku podróży zagranicznej jak i krajowej. 

– Niezależnie od tego czy planujemy weekendowy wypad za miasto, czy też szykujemy się na większą wyprawę zagraniczną, warto zabrać ze sobą dobre ubezpieczenie. Teraz można również zabezpieczyć się przed kosztami, gdy np. choroba zmusi nas do niespodziewanej rezygnacji z wymarzonej podróży, by można było zrealizować ją w innym terminie – mówi Agnieszka Callen, Dyrektor Departamentu Generali Polska. 

Zmiany w ubezpieczeniu podróżnym 

Z opublikowanych przez ubezpieczyciela informacji wynika, że jednocześnie Generali wprowadza zmiany również w podstawowym ubezpieczeniu Generali z myślą o podróży. Ubezpieczenie odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej, odwołania noclegów i biletu lotniczego zostały przeniesione do opisanego wyżej, nowego produktu „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży”. Do każdej umowy ubezpieczenia podróży zagranicznej do 30 dni, która zawiera NNW, dodana została w zakresie „kontynuacja leczenia NNW w RP”. 

– Dzięki tej zmianie dajemy możliwość skorzystania również z leczenia  oraz rehabilitacji po powrocie z podróży zagranicznej, co jest szczególnie ważne w sezonie zimowym, w którym jest dużo zdarzeń związanych z wypadkami na stokach narciarskich – dodaje A. Callen. 

Źródło: Generali Polska