polisa mieszkaniowa

Nie każdy wie, że wynajmując mieszkanie i mając wykupione ubezpieczenie od zdarzeń losowych i kradzieży z włamaniem możemy rozszerzyć polisę o ubezpieczenie OC. Tego typu umowa zadziała w wielu sytuacjach – także wówczas, gdy szkodę spowoduje najemca nieruchomości. 

Ubezpieczenie mieszkania z OC 

Jak wiadomo ubezpieczenie mieszkania z OC zabezpiecza nas przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim – mogą to być szkody osobowe lub majątkowe. Tego typu polisa może nam się przydać np. jeśli będzie miało miejsce zalanie sąsiadów. Jest to jedna z najczęściej zgłaszanych do ubezpieczycieli szkód w ubezpieczeniach mieszkaniowych. Co więcej, sąsiadów zalewają nie tylko właściciele mieszkań, ale też najemcy. Tym bardziej, że zazwyczaj o wynajmowane mieszkanie dbamy nieco mniej niż o własne – szczególnie, jeśli chodzi o domowe instalacje i sprzęty, których stanu najczęściej nie sprawdzamy. Dlatego warto pamiętać, że dzięki OC w życiu prywatnym możemy uniknąć wypłaty odszkodowania z własnej kieszeni – zrobi to za nas ubezpieczyciel. 

Kiedy przyda się OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym może się przydać najemcy mieszkania także wówczas, gdy jego dziecko wyrządzi komuś krzywdę lub szkodę. Mimo tego, że najczęściej koncentrujemy się na zagrożeniach, które mogą dotknąć nasze dziecko to przecież i ono może być sprawcą wypadku. Wybicie szyby w sąsiedniej klatce czy wyrzucenie doniczki z balkonu to tylko niektóre sytuacje, w których może zadziałać polisa. Ubezpieczenie będzie cennym wsparciem także wówczas, gdy nasza pociecha porysuje samochód sąsiadów. Co więcej, OC w życiu prywatnym zadziała również, gdy będziemy przebywać np. w hotelu, czy ośrodku wypoczynkowym, w którym nasze dziecko dokona chcący lub niechcący zniszczeń. 

OC w życiu prywatnym przyda się nie tylko osobom, które mają pod dachem dzieci, ale także posiadaczom domowych zwierzaków takich jak psy, koty czy inne wskazane w umowie zwierzęta. Co ważne, by skorzystać z OC w życiu prywatnym, nasz zwierzak nie musi kogoś pogryźć – wystarczy, że osoba przechodząca klatką schodową wystraszy się szczekania zza drzwi i spadnie ze schodów, a w rezultacie złamie sobie nogę, czy rękę. Jak widać polisa OC jest niezwykle ważna dla mieszkańców apartamentów, bloków i osiedli szeregowców, gdzie każdego dnia narażamy swoich sąsiadów na nasze nieumyślne zdarzenia. 

Czy warto łączyć ubezpieczenie mieszkania z OC w życiu prywatnym? 

Dostępne na rynku oferty umożliwiają zakup polisy OC zarówno jako samodzielny produkt, jak i rozszerzenie ubezpieczenia nieruchomości. Jednak wiele przemawia za tym, że korzystniejszym rozwiązaniem jest połączenie ubezpieczenia mieszkania i OC w życiu prywatnym. Szczególnie, jeżeli jesteśmy właścicielem mieszkania, wówczas możemy wykupić od razu pakiet obejmujący ochronę murów, elementów stałych, wyposażenia i ruchomości, assistance oraz OC w życiu prywatnym. Tego typu umowa zabezpieczy nas kompleksowo przed wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami. 

Źródło: Europa Ubezpieczenia