Obywatele Ukrainy, którzy są objęci ubezpieczeniem w TU Zdrowie mogą skorzystać z nielimitowanych i nieodpłatnych telekonsultacji z psychologiem. W tym celu został uruchomiony dedykowany numer telefonu, obsługiwany zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim oraz angielskim. 

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy 

Z opublikowanych przez ubezpieczyciela informacji wynika, że obywatele Ukrainy objęci ubezpieczeniem w TU Zdrowie mogą liczyć na nielimitowane i nieodpłatne telekonsultacje psychologa. Z myślą o nich został uruchomiony dedykowany numer telefonu, pod którym mogą się umawiać na rozmowy z psychologami w języku ukraińskim, polskim i angielskim. 

Z naszych danych wynika, że ubezpieczeniem w TU Zdrowie objętych jest 1 100 osób pochodzących z Ukrainy i pracujących w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że nawet będąc w Polsce, obawiają się one o losy swoich bliskich, którzy zostali w Ukrainie, gdzie trwają działania wojenne. Aby udzielić im wsparcia, uruchomiliśmy telekonsultacje psychologiczne w ich rodzimym języku – mówi Teresa Domańska, dyrektor biura ubezpieczeń zdrowotnych TU Zdrowie. 

Wsparcie osób z Ukrainy 

Ubezpieczyciel zaznacza, że konsultacje dla wszystkich Ukraińców posiadających polisy są nielimitowane i bezpłatne. Co ważne, są niezależnie od wariantu ubezpieczenia wykupionego przez pracodawcę.  Jak już wcześniej wspominaliśmy, dla osób potrzebujących wsparcia uruchomiona została dedykowana infolinia pod numerem + 48 585 005 503. Poprzez kontakt z infolinią można umówić się na rozmowę z psychologiem. 

Konieczna opieka psychologa 

TU Zdrowie podkreśla w swoim komunikacie, że osoby doświadczające głębokiego lęku, które dowiadują się o śmierci lub zagrożeniu dla swoich bliskich, są narażone na Zespół Stresu Pourazowego (PTSD) podobnie jak osoby będące w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Dlatego takie osoby powinny być objęte opieką psychologa. Szczególnie, że brak wsparcia i wczesnej interwencji może skutkować wycofywaniem się z życia społecznego, depresją oraz innymi problemami emocjonalnymi i psychicznymi. 

Źródło: TU Zdrowie