17 października pod hasłem „PZU – pasujemy profesjonalistom” wystartowała nowa kampania employer brandingowa największego polskiego ubezpieczyciela. Prowadzone w jej ramach działania mają przede wszystkim umacniać pozycję firmy na rynku pracy. 

Nowa kampania PZU 

Nowa kampania PZU oparta jest o dwa spoty poruszające kwestię tego, jak ważne dla każdego profesjonalisty jest znalezienie odpowiedniego dla siebie miejsca do rozwoju zawodowego. Takiego, w którym uda się połączyć wykonywane obowiązki ze swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i oczekiwaniami. 

– Zależy nam na przyciąganiu do PZU najlepszych ekspertów z rynku. Chcemy, aby wiedzieli co oferujemy jako pracodawca i że jest to atrakcyjna oferta  – mówi Anna Wardecka, dyrektor zarządzający ds. HR w Grupie PZU. 

Ubezpieczyciel podkreśla, że jako część największej grupy finansowo-ubezpieczeniowej w Europie Środkowo-Wschodniej ułatwia ekspertom różnych dziedzin biznesu znalezienie pracy, która będzie najlepiej dopasowana do ich kompetencji. Jest to możliwe m.in. dzięki bardzo dużej skali działania firmy, różnorodnym (także pokoleniowo) zespołom i atmosferze sprzyjającej współpracy. Co więcej, również dzięki poczuciu wpływu i sensu wykonywanej pracy, bo na końcu wszystkich działań pracowników PZU jest zawsze bezpieczeństwo i zdrowie klientów firmy. 

PZU pasuje profesjonalistom 

Kampania „PZU – pasujemy profesjonalistom” skierowana jest do aktywnych zawodowo profesjonalistów o zróżnicowanym stażu pracy i specjalizacjach związanych z obszarami biznesowymi PZU, w tym m.in. z szeroko pojętymi: ubezpieczeniami, finansami, analityką danych, IT, sprzedażą oraz obsługą klienta. 

– Dzięki mocno ugruntowanej pozycji rynkowej zatrudnienie w PZU daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, ale w żadnym wypadku nie oznacza to zawodowej stagnacji – wręcz przeciwnie. W naszej firmie wdrażamy innowacyjne rozwiązania i realizujemy międzyobszarowe projekty, co daje duże pole do popisu w zakresie wykorzystania i rozwoju swoich kompetencji. Jednocześnie dbamy o przyjazną kulturę organizacyjną, w której tworzenie staramy się angażować naszych pracowników. To ważne, bo wiemy jak wielu z nas ceni dobrą atmosferę w pracy – podkreśla Anna Wardecka. 

Rozwój zawodowy w ramach PZU 

Jak możemy przeczytać działania marketingowe zakończą się w pierwszej połowie grudnia i zostaną w całości zrealizowana w kanale digital. Kampania PZU jest prowadzona w mediach społecznościowych, popularnych wyszukiwarkach internetowych i rozpoznawalnych portalach rekrutacyjnych. Co ciekawe, zaplanowano również działania mailingowe. Osoby zainteresowane opublikowanymi treściami będą kierowane na stronę pzu.pl/kariera, gdzie poza aktualnymi ofertami pracy znajdują się obszerne informacje o możliwościach rozwoju zawodowego w ramach PZU. Na stronie można również znaleźć spoty kampanijne, które częściowo były nagrywane w przestrzeni biurowej Centrali PZU przy Rondzie Ignacego Daszyńskiego 4 w Warszawie. 

– Działania employer brandingowe PZU są bardzo konsekwentne. Od wielu lat docieramy do naszych odbiorców z komunikatem, że wbrew stereotypom, praca w ubezpieczeniach jest ciekawa, rozwojowa i może być źródłem dużej satysfakcji zawodowej(…) Mam nadzieję, że tegoroczna odsłona naszych starań zachęci wiele osób, do tego by rozpocząć pracę właśnie w PZU mówi Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. Marketingu, Sponsoringu i Prewencji. 

Źródło: PZU SA