PZU wystartował z kampanią promującą ubezpieczenie PZU Dom. Ubezpieczyciel zachęca w niej do tego, by podczas zawierania umowy zwrócić większą uwagę na wartość wyposażenia domu. Bowiem odpowiednie określenie tej wartości, w razie szkody pozwala na odkupienie nowych rzeczy w miejsce utraconych. 

Dom to nie tylko cztery ściany 

Zazwyczaj w gospodarstwach domowych dochodzi do takich szkód jak zalania, pożary, kradzieże oraz zniszczenia spowodowane przez dzikie zwierzęta, np. kuny czy gryzonie. I pomimo tego, że przed większością zdarzeń losowych ciężko jest nam się uchronić, możemy zminimalizować ich skutki. Pozwoli nam to dobre ubezpieczenie – a dobra polisa to taka z odpowiednią sumą ubezpieczenia, czyli taką, która uwzględnia realną wartość naszego majątku. W polisie PZU Dom można dostosować zakres i sumę ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb. Dlatego warto pamiętać, by przy zawieraniu umowy wziąć pod uwagę nie tylko mury i stałe elementy, ale również wyposażenie, czyli tzw. ruchomości domowe. Właśnie na to kładzie nacisk PZU swojej w najnowszej kampanii. 

– Chcemy edukować klientów, aby odpowiednio wyceniali swoje domy i mieszkania, szczególną uwagę zwracając na tzw. ruchomości domowe, bo te często zostają niedoceniane przez właścicieli. Oprócz przedmiotów, których oszacowanie wartości przy ubezpieczeniu wydaje się oczywiste np. sprzętu AGD i RTV, w domu mamy także mnóstwo rzeczy, o wycenie których klienci zapominają: meble, dywany, naczynia, ubrania, buty, zabawki dziecięce, sprzęt sportowy, rzeczy związane z naszym hobby, pozostałe wyposażenie pokoi, łazienki, przedpokoju. Ich utrata i odtworzenie mogą wiele kosztować, a nieodpowiednio dobrana suma ubezpieczenia będzie niewystarczająca do ich odkupienia. Dlatego tak ważna jest realna wycena nieruchomości, żeby klienci otrzymywali pomoc odpowiednią do rozmiarów szkody – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor Grupy PZU i szefowa Pionu Produktów. 

Właściwa wycena ruchomości domowych 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że właściwe oszacowanie wartości ruchomości domowych polega na wycenianiu przedmiotów według wartości rzeczy nowych. I to nawet wówczas, gdy zostały one zakupione dawno temu za cenę niższą niż obecnie. Dzięki temu można właściwie ustalić poszczególne sumy ubezpieczenia, a co za tym idzie wypłacone z polisy pieniądze pozwolą na zakup nowych przedmiotów w miejsce utraconych. 

Przy szacowaniu wartości nieruchomości, warto również zwrócić uwagę na wzrost cen materiałów budowlanych, z którym mamy do czynienia już od kilku lat. Niestety przekładają się one na koszty remontów po szkodach. W tej sytuacji wskazane jest rozważenie zwiększenia sumy ubezpieczenia mieszkania lub domu tak, aby pieniądze wypłacone z polisy po szkodzie pozwoliły na przeprowadzenie remontu. 

Kampania PZU Dom 

Wspomniana wcześniej kampania marketingowa ubezpieczenia PZU Dom ruszyła 11 września i potrwa do 12 listopada. Działania promocyjne będą realizowane zarówno w formie digital, jak i offline w oddziałach PZU, u agentów oraz w prasie. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Sigma Bis. Co ciekawe, w materiałach marketingowych ponownie pojawi się tenisistka Iga Świątek. 

Warto przypomnieć, że polisę PZU Dom można kupić zdalnie za pomocą serwisu mojePZU, przez infolinię ubezpieczyciela oraz u jednego z 5500 agentów lub w 400 oddziałach PZU w całej Polsce. 

Źródło: PZU SA