W minionym tygodniu ubezpieczyciel ogłosił, że sfinansuje zakup sprzętu przeznaczony do walki z koronawirusem. Sprzęt mają otrzymać szpitale, w których przebywają pacjenci zarażeni wirusem SARS-CoV-2. Dodatkowo PZU ufunduje maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne, które mają trafić do Policji i Straży Granicznej.

Kolejna inicjatywa PZU

Na początku marca PZU uruchomiło bezpłatną infolinię telemedyczną, z której mogą skorzystać nie tylko klienci ubezpieczyciela. Kolejnym krokiem jest ufundowanie przez PZU sprzętu, który ma trafić w pierwszej kolejności do szpitali, w których personel opiekuje się już zarażonymi koronawirusem. Ubezpieczyciel przeznaczy na ten cel sześć milionów złotych. Jak podano sprzęt ma trafić do szpitala w Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Giżycku, Piszu i Elblągu.

Jak mówi prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła – Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt, by mogli nieść skuteczną pomoc. Chcemy ich wspierać w ratowaniu pacjentów –

Strategia PZU #10latdłużej

Zaangażowanie w walkę z koronawirusem wpisuje się w ogłoszoną w zeszłym roku społeczną strategię PZU #10latdłużej, obejmującą szereg projektów na rzecz publicznego zdrowia i bezpieczeństwa.

PZU deklaruje: „Możesz na nas polegać”, dlatego  w czasie pandemii nie mieliśmy wątpliwości, że musimy włączyć się w walkę z koronawirusem. Szybko podjęliśmy decyzję, żeby pomóc szpitalom, a dzięki temu chorym Polakom. Tak powinna działać firma zaangażowana społecznie – mówi członek zarządu PZU Życie Dorota Macieja, inicjatorka pomocy dla szpitali.

Źródło: PZU