Większość z nas słyszała już o nowej marce Trasti. Współpraca z tą firmą była dotychczas możliwa jedynie za pośrednictwem porównywarek. Jednak w związku z planowanym uruchomieniem kolejnych kanałów dystrybucji ubezpieczenia jednego z największych ubezpieczycieli w Europie Południowej będą mogli oferować także agenci ubezpieczeniowi.

Trasti – współpraca ze słoweńskim ubezpieczycielem Triglav

Na polskim rynku ubezpieczeń zadebiutowała nowa marka Trasti. Współpraca z firmą początkowo była możliwa jedynie za pośrednictwem porównywarek. Jednak w związku z planowanym uruchomieniem kolejnych kanałów dystrybucji, swoją ofertę o produkty tej marki będą mogli rozszerzyć także agenci ubezpieczeniowi.

Nie bez znaczenia jest to, że za firmą Trasti stoi jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w regionie Europy Południowej – Triglav, który ma swoją siedzibę na Słowenii. W przeciwieństwie do duńskiego Gefionu to duży i poważny ubezpieczyciel. Co więcej strategicznym partnerem i reasekuratorem ubezpieczeń Trasti jest Swiss Re, jedna z największych firm reasekuracyjnych na świecie.

Trasti – współpraca pod odpowiednim nadzorem

W tej chwili oferta nowego brandu uwzględnia jedynie OC komunikacyjne, jednak z czasem będzie rozszerzana o kolejne produkty. Niezwykle istotne jest również to, że za projektem stoją uznani na polskim rynku finansowym menadżerowie. Dzięki temu oferta ubezpieczyciela od początku do końca tworzona jest w Polsce, a co za tym idzie dostosowana do lokalnych realiów.

Co jeszcze powinny wiedzieć osoby, które chciałby sprzedawać ubezpieczenia Trasti? Współpraca z tą firmą odbywa się pod odpowiednim nadzorem, bowiem działalność ubezpieczyciela w Polsce jest notyfikowana przez  Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) a także jest regulowana odpowiednimi przepisami prawa. Trasti współpracuje lub jest członkiem instytucji rynku ubezpieczeniowego takich jak  Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) i Polskie Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK).

Ubezpieczenia Trasti – współpraca z multiagencją

Rozszerzenie oferty o produkty komunikacyjne Trasti mogą znacząco wpłynąć na konkurencyjność agencji ubezpieczeń. Tym bardziej, że polisy OC tego ubezpieczyciela były dotychczas dostępne jedynie za pośrednictwem internetowych porównywarek.

Zaawansowany model oceny ryzyka ubezpieczeniowego, uzupełniony o scoring kredytowy oraz zastosowanie narzędzi antyfraudowych, integracja z bazami UFG oraz CEPiK, a także z bazami BIK oraz BIG Info Monitor umożliwiają nie tylko przygotowanie oferty w kilka sekund, lecz także pozwalają na zaproponowanie atrakcyjnych cen. Śmiało możemy założyć, że brak pakietyzacji oraz dogodne formy płatności m.in. raty 0 procent sprawią, że Klienci coraz częściej będą pytali o produkty tej nowej marki.

Chciałbyś mieć w swojej ofercie ubezpieczenia Trasti? Współpraca z multiagencją taką jak SuperUbezpieczenia.pl zapewni Ci bezpośredni dostęp do produktów tego ubezpieczyciela. Co więcej wszystkie procesy dostępne są zdalnie, a brak podpisów i skanów to gwarancja niskich kosztów obsługi.

Niezwykle istotne jest również to, że produkty Trasti będą wkrótce dostępne także w programie dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Znacznie usprawni to cały proces przygotowania kalkulacji, z uwzględnieniem ofert innych ubezpieczycieli. Wówczas każdy Klient zyska pewność, że z pomocą swojego agenta ubezpieczeniowego wybiera najlepszą dla siebie polisę.

Artykuł partnera