Eksperci z Biura Rzecznika Finansowego przygotowali poradnik dotyczący ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Zawarte w nim wskazówki mogą okazać się szczególnie przydatne w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Nowy poradnik Rzecznika Finansowego
Przedświąteczny okres często kusi nas różnorodnymi promocjami a sklepy zachęcają do zakupów. Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia często decydujemy się na zakup nowego smartfona, aparatu fotograficznego czy laptopa. A nabywając sprzęt elektroniczny lub sprzęt RTV/AGD, zazwyczaj wybieramy płatności ratalne. Co więcej, przy okazji zakupów sprzedawcy z reguły proponują dodatkowe ubezpieczenie dla nowo nabytych urządzeń. Czy zatem warto rozważyć wykupienie tego dodatkowego ubezpieczenia dla sprzętu elektronicznego lub RTV/AGD? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o jego zakupie? Jakie są różnice między ubezpieczeniem, gwarancją a rękojmią? Odpowiedzi na te pytania oraz i wiele innych praktycznych wskazówek znajdziemy w nowym poradniku przygotowanym przez ekspertów z Biura Rzecznika Finansowego.
Poradnik dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych
Przypominamy, że nie jest to jedyny poradnik przygotowany w ostatnim czasie przez ekspertów z Biura Rzecznika Finansowego. Pod koniec listopada instytucja opublikowała materiały informacyjno-edukacyjne dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych i ich bliskich. Poradnik został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich została poświęcona potencjalnym roszczeniom jakie mogą przysługiwać osobom bezpośrednio poszkodowanym w wypadkach. Natomiast druga zawiera odpowiedzi na pytania jakie roszczenia mogą potencjalnie przysługiwać bliskim osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.
Porady prawne dla klientów podmiotów rynku ubezpieczeniowo – emerytalnego
Warto także zaznaczyć, że od 1 grudnia Rzecznik Finansowy zwiększył również liczbę konsultantów udzielających telefonicznych porad prawnych dla klientów podmiotów rynku ubezpieczeniowo – emerytalnego. Dzięki temu rozwiązaniu eksperci obsługujący infolinię będą mogli obsłużyć większą liczbę połączeń w tym samym czasie, jednocześnie skracając czas oczekiwania na połączenie. Wprowadzone usprawnienia z pewnością pozwolą na jeszcze lepszą i bardziej efektywną obsługę klientów.
Przypominamy, że pod numerem telefonu 22 333 73 28, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 dyżur pełnią eksperci, którzy udzielają pomocy osobom fizycznym będącym:
- ubezpieczonymi;
- ubezpieczającymi;
- uposażonymi lub uprawnionymi z umowy ubezpieczenia;
- spadkobiercami posiadającymi interes prawny w ustaleniu odpowiedzialności lub spełnieniu świadczenia z umowy ubezpieczenia;
- poszkodowanymi dochodzącymi roszczeń na podstawie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK;
- członkami funduszu emerytalnego lub osobami uprawnionymi;
- uczestnikami pracowniczego programu emerytalnego lub osobami uprawnionymi;
- oszczędzającymi lub osobami uprawnionym (IKE, IKZE);
- osobami otrzymującymi emeryturę kapitałową;
- uczestnikami PPK lub osobami uprawnionymi.
Z porad ekspertów można także skorzystać drogą mailową pisząc na adres: porady@rf.gov.pl.
Źródło: Rzecznik Finansowy