blok

UNIQA od lat jest liderem rynku w ubezpieczeniach dla mieszkalnictwa i stale widzi ogromny potencjał i możliwości do rozwoju w tym segmencie. Ubezpieczyciel został również wyłącznym partnerem ubezpieczeniowym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

UNIQA Polska rozpoczęła współpracę z deweloperami. Z myślą o nich przygotowała specjalny pakiet ubezpieczeń. Nawiązała także współpracę z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich, organizacją zrzeszającą ponad 180 deweloperów.

UNIQA ubezpiecza 70 proc. spółdzielni i ponad 40 proc. wspólnot mieszkaniowych w Polsce

Zalążkiem każdej wspólnoty, czyli potencjalnego klienta UNIQA, jest deweloper – jego proces inwestycyjny, sprzedaży mieszkań oraz późniejsze przekazanie budynku pod zarządzanie. Właściwy moment nawiązania współpracy z deweloperem i zapewnienie mu kompleksowej ochrony daje przewagę rynkową na etapie późniejszego ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej, a także jej mieszkańców.

Rafał Kukier, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Mieszkalnictwo i Ubezpieczenia Korporacyjne wyjaśnia: „Pod koniec ubiegłego roku w Polsce funkcjonowało 176 tys. wspólnot mieszkaniowych, a wartość tego rynku szacuje się na 1,3 bn zł. To ogromny potencjał. Dlatego w strategię UNIQA dla Mieszkalnictwa wpisujemy intensywny rozwój na rynku nowych nieruchomości mieszkaniowych”.

PZFD – organizacja zrzeszająca ponad 180 deweloperów – została wyłącznym partnerem ubezpieczeniowym związku

„Chcemy być zaufanym partnerem oraz dostawcą sprawdzonych i potrzebnych usług ubezpieczeniowych dla tego rynku. Udział w szkoleniach i spotkaniach branżowych organizowanych przez związek pozwala nam analizować potrzeby tego rynku i uczyć się go. Dzięki temu możemy wciąż lepiej dopasowywać ofertę do oczekiwań klientów”- dodaje ekspert z UNIQA.

UNIQA: „Przygotowaliśmy Pakiet dla Dewelopera – ofertę ubezpieczeń związanych ze sprzedażą lokali mieszkalnych i użytkowych, jak również zabezpieczenia prowadzonych inwestycji na każdym etapie ich realizacji”

„Jesteśmy przekonani co do dużego potencjału polskiego rynku mieszkaniowego, który na tle Europy nadal słabo zaspokaja potrzeby obywateli. W 2018 roku liczba mieszkań w Polsce wyniosła prawie 15 milionów, co daje niespełna 400 mieszkań na 1000 mieszkańców. Rynek nieruchomości w Polsce, mimo że na tle Unii Europejskiej nie wypada może spektakularnie, od kilku lat intensywnie rośnie i to głównie właśnie za sprawą deweloperów. W ciągu ostatnich 10 lat oddali oni prawie 1 milion nowych mieszkań – to wzrost o 170 proc. w stosunku do 2008 roku” – mówi Rafał Kukier.

W minionym roku oddano do użytku prawie 185 tys. mieszkań, (o 3,6 proc. więcej niż w 2017 roku). W 2018 roku ruszyła też budowa ponad 221 tys. lokali mieszkaniowych (o 7,7 proc. więcej niż w 2017 roku) oraz wydano pozwolenia na budowę kolejnych 257 tys. mieszkań. Nawet w latach boomu (2007-2008) nie było tak dobrych wyników.

Źródło: www.uniqa.pl informacja prasowa

Źródło danych: Opracowanie własne UNIQA Polska na bazie: Narodowy Bank Polski Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce – IV kwartał 2018; Główny Urząd Statystyczny  Ludność. Stan i struktura oraz ruch naturalny w przekroju terytorialnym w 2018 r. Stan w dniu 31 XII 2018; Główny Urząd Statystyczny Budownictwo w 2018 r.