Ochrona Premium to nowe ubezpieczenie grupowe w ofercie Unum. Ubezpieczyciel swoją ofertą wykracza poza standardową definicję polisy grupowej – zapewnia kompleksowe wsparcie w problemach zdrowotnych pracowników: od profilaktyki, po diagnozę i pomoc w powrocie do pracy. 

Ubezpieczenia grupowe Unum 

Ochrona Premium to nowe ubezpieczenie grupowe w ofercie Unum. Oferta wykracza poza standardową definicję polisy grupowej. 

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Unum i Agory w sierpniu 2022 r. wynika, że niemal co drugi Polak doświadczył w ostatnim roku problemów zdrowotnych, on lub jego najbliżsi. Niemal co 4. badany doświadczył problemów ortopedycznych, a co piąty kardiologicznych. 17% Polaków zmagało się z trudnościami psychicznymi, a z cukrzycą i chorobami tarczycy odpowiednio 15% i 13%. Ponad 60% badanych musiało sięgnąć do własnej kieszeni, by pomóc sobie w leczeniu, głównie (70%) z uwagi na długi czas oczekiwania na bezpłatne usługi medyczne. W chorobie czas i jakość leczenia mają kluczowe znaczenie, dlatego ubezpieczenia grupowe Unum zapewniają dziś nie tylko pieniądze, ale też szereg usług, które pomogą w szybszym powrocie do zdrowia – mówi Joanna Grudnik, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w Unum. 

Ochrona Premium to ubezpieczenie na życie, które daje możliwość doboru różnych pakietów. Co więcej, każdy z nich zapewnia pomoc nie tylko w razie diagnozy. Ubezpieczony pracownik lub jego bliscy objęci ochroną, w zależności od wybranego pakietu, mogą liczyć na organizację badań medycznych z zakresu profilaktyki czy diagnostyki, a w razie trudności zdrowotnych skorzystać z pre-diagnozy czy drugiej opinii medycznej. Ubezpieczyciel zorganizuje też rehabilitację, konsultacje lekarskie i badania medyczne lub pomoc psychologiczną. 

Dodatkowe ryzyka w ramach polisy grupowej 

Rozszerzona oferta zapewnia także wypłatę świadczenia i pomoc w procesie leczenia chorób, takich jak: cukrzyca, astma, choroby tarczycy, celiakia. W pakiecie dostępne są badania diagnostyczne bez skierowania w kierunku cukrzycy i chorób tarczycy. A w razie diagnozy jednej z 9 chorób cywilizacyjnych ubezpieczony otrzyma pieniądze. 

Warto podkreślić, że grupowe polisy Unum mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pracownika. Dzięki czemu, każdy z pracowników może dostosować zakres ochrony do swoich preferencji i potrzeb wynikających z wieku, sytuacji rodzinnej, specyfiki pracy czy sytuacji zdrowotnej. 

Ochrona Premium – pakiety 

Z opublikowanych informacji wynika, że pracownicy mają do wyboru pakiety: 

  • U-CHRONI ŻYCIE – to klasyczne ubezpieczenie na życie, zapewniające wypłatę pieniędzy uposażonym w razie śmierci pracownika lub jego bliskich, jeśli są objęci ubezpieczeniem. 
  • U-CHRONI ZDROWIE – zapewnia dostęp do świadczeń medycznych oraz pieniądze m.in. w przypadku poważnej choroby, operacji czy pobytu w szpitalu, które można przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia. 
  • U-CHRONI DZIECKO – to wsparcie finansowe i pomoc medyczna w postaci badań, dodatkowych konsultacji medycznych w razie wypadku lub choroby dziecka. 
  • U-CHRONI ONKOLOGICZNIE – w razie diagnozy nowotworu złośliwego lub o granicznej złośliwości zapewnia wsparcia finansowe oraz szereg usług i badań medycznych przydatnych podczas leczenia. 
  • U-CHRONI SERCE – zapewnia wypłatę pieniędzy oraz dostęp do usług i badań medycznych w razie zdiagnozowania chorób kardiologicznych. Raz w roku bez skierowania można wykonać badania diagnostyczne, które mogą pomóc wykryć chorobę na wczesnym etapie. 
  • U-CHRONI AKTYWNYCH – to wsparcie finansowe oraz szybki dostęp do szeregu usług i badań medycznych przydatnych podczas leczenia po wypadku. 
  • U-WSPIERA ŻYCIE W ZDROWIU – zapewnia wypłatę pieniędzy w przypadku zachorowania na jedną z 9 chorób cywilizacyjnych. Dodatkowo w pakiecie dostępne są też badania diagnostyczne bez skierowania w kierunku cukrzycy i chorób tarczycy. Unum zorganizuje również wsparcie psychologiczne w przypadku diagnozy niektórych chorób psychicznych. 
  • U-WSPIERA ZDROWE NAWYKI – to nielimitowany dostęp do telekonsultacji z lekarzami 19 specjalizacji, dostęp do badań profilaktycznych oraz konsultacji z dietetykiem. 

Źródło: Unum Życie