Europ Assistance Polska rozszerzyło ofertę o zdalną opiekę kardiologiczną. Od teraz klienci ubezpieczyciela będą mogli korzystać z  urządzenia do długoterminowego rejestrowania zapisu EKG – kamizelki Comarch CardioVest. Usługa ta obejmuje również telekonsultacje z lekarzem.

Rozwój rozwiązań z zakresu telemedycyny

Z opublikowanych przez Europ Assistance informacji wynika, że ubezpieczyciel rozszerza zakres usług i wprowadza do swojej oferty zdalną opiekę kardiologiczną.

– Innowacyjność i ciągły rozwój rozwiązań w zakresie telemedycyny, dla nas jako dostawcy usług assistance, jest szczególnie istotny. Zależy nam, by oferowane przez nas usługi były wysokiej jakości oraz zapewniały klientom realne poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dlatego zdecydowaliśmy na rozszerzenie naszego portfolio o Zdalną Opiekę Kardiologiczną. Urządzenie Comarch CardioVest idealnie sprawdzi się w tej usłudze – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Profilaktyka i diagnostyka schorzeń kardiologicznych

Jak możemy przeczytać, kamizelka Comarch CardioVest to nowoczesny produkt medyczny, który umożliwia zdalne, długotrwałe i wiarygodne rejestrowanie pracy serca. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o profilaktyce, diagnostyce i nadzorze osób ze schorzeniami kardiologicznymi. Ubezpieczyciel zaznacza, że każdy pacjent objęty usługą otrzymuje zestaw, który składa się z dwóch niezależnych rejestratorów. Co ważne, ich obsługa jest niezwykle prosta – pierwszy z nich umieszcza się na kamizelce, a drugi w tym samym czasie wysyła zapis badania bezpośrednio do platformy telemedycznej. W praktyce oznacza to, że pacjent może szybko i bezproblemowo wykonać pomiar w dogodnym dla siebie momencie. Zapis z badania jest analizowany przez algorytmy sztucznej inteligencji (CMAP), a wyniki analizy weryfikuje personel medyczny Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w przychodni iMed24. Finalnie pacjent otrzymuje również raport z badania oraz ma możliwość odbycia telekonsultacji z lekarzem.

Niezwykle istotne jest to, że rozwiązanie oferowane przez Comarch CardioVest umożliwia odpowiednio wczesne wykrycia zaburzenia pracy serca, a co za tym idzie – natychmiastowe wdrożenie leczenia w razie potrzeby. Przypominamy, że za zdalną obsługę urządzenia kompleksowo odpowiada Centrum Medyczne iMed24. A klienci, którzy wykupią świadczenie, będą mogli również skorzystać z telekonsultacji z lekarzem z krakowskiej przychodni.

Ubezpieczenie zdrowotne od Europ Assistance

Ubezpieczyciel niemal natychmiastowo wdrożył do swojej oferty usługę związaną z wykorzystaniem Comarch CardioVest. Dzięki temu klienci, wybierając spośród polis oferowanych przez Europ Assistance, mogą wykupić także ubezpieczenie zdrowotne wspomagające opiekę kardiologiczną. Rozwiązanie to dedykowane jest dla tych osób, które mają tendencję do omdleń, są po zabiegach kardiochirurgicznych lub przy profilaktyce migotania przedsionków.

Co ważne skuteczność i wygoda stosowania rozwiązania CardioVest została potwierdzona przez wielu pacjentów, którzy skorzystali już z tej metody badania. 

– Elektrody tekstylne zastosowane w tym rozwiązaniu są unikatowym rozwiązaniem  dla pacjentów, którzy potrzebują monitoringu rytmu serca długoterminowo. Nie ma problemów z odklejaniem, czy odparzaniem skóry, jak w klasycznych elektrodach wykorzystywanych w tzw. holterach. Równocześnie zachowana pozostaje jakość sygnału i łatwość analizy takiego badania – zaznacza Joanna Dróżdż-Gradzikiewicz, Dyrektorka Centrum Medycznego iMed24.

 Źródło: Europ-Assistance