Kolejny Kongres Brokerów pod hasłem: „XXI Kongres na XXI wiek” przeszedł do historii. Podczas spotkania w Mikołajkach, ERGO Hestia po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała ideę audytu termowizyjnego czyli działań prewencyjnych, które powinny być realizowane cyklicznie w zakładach praktycznie z każdej branży. Na czym polegają badania? Eksperci z ERGO Hestia wyjaśniają.
Prezentacja usług termowizyjnych odpowiedzią ubezpieczycieli na zapotrzebowania brokerów i klientów
Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control wyjaśnia na czym polega nowy rodzaj ubezpieczenia: „Termowizja to technologia umożliwiająca rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez różnego rodzaju materiały czy przedmioty. Dzięki niej, badając bezpieczeństwo infrastruktury ubezpieczanego klienta, jesteśmy w stanie znaleźć najsłabsze ogniwa – miejsca, w których występują anomalie temperaturowe zwiastujące możliwość powstania pożaru. Właściwa interpretacja termogramów i szybkie wdrożenie rekomendacji prewencyjnych po audycie termowizyjnym może uchronić przed poważnymi stratami i długotrwałą przerwą w działalności firmy”.
Eksperci ERGO Hestii przeprowadzą badania, które pozwolą na identyfikacje ewentualnych zagrożeń
Badania termograficzne jest to jedno z narzędzi, które pozwala na identyfikację zagrożeń a tym samym ich redukcję. Wyszkoleni eksperci ERGO Hestii, wyposażeni w najwyższej klasy kamery już przeprowadzają badania termowizyjne instalacji i urządzeń elektrycznych, które pozwalają zidentyfikować miejscowe zagrożenia ogniowe, źródła potencjalnych szkód majątkowych i przestoju w działalności.
Badania termograficzne powinny być realizowane cyklicznie w zakładach praktycznie z każdej branży
Według ekspertów w pierwszej kolejności należy „zwrócić uwagę na branże, które ze względu na swój charakter produkcji są bardziej zagrożone pożarem. Za pomocą usług termograficznych przedstawiciele Ergo Hestii są w stanie zbadać dokładnie tzw. „wąskie gardła”, a więc maszyny i urządzenia elektryczne, których uszkodzenie lub zniszczenie może doprowadzić do olbrzymich strat finansowych.
Źródło: www.dziennikubezpieczeniowy.pl