logo
  • W wyniku wewnętrznego awansu Anna Szewczyk obejmuje zarządzanie Departamentem Sprzedaży Sieci Agencyjnej i Franczyzowej.  
  • To doświadczona menedżerka z długoletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej. 

Anna Szewczyk związana jest z rynkiem ubezpieczeniowym od 2010 roku. W Liberty Ubezpieczenia zarządzała relacjami biznesowymi w ramach umów bezpośrednich. W AXA Ubezpieczenia, a obecnie w UNIQA, odpowiada za współpracę z sieciami ogólnopolskimi oraz wdrożenia strategicznych projektów w kanale multiagencyjnym.  

Bardzo mnie cieszy, że Ania podjęła się nowego wyzwania, bo niewątpliwie posiada doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności do dalszego rozwoju sieci agencyjnej i franczyzowej. Ania jest mocno ceniona zarówno wśród partnerów biznesowych, jak i zespół w UNIQA. Jestem pewien, że doskonale się sprawdzi w nowej roli – podkreśla Bartłomiej Biały, który będzie zarządzał Pionem Sprzedaży – Sieć Franczyzowa i Sieci Partnerskie w UNIQA Polska. 

Nowe stanowisko Anna Szewczyk objęła z dniem 1 lutego 2024 roku. 

Będę mieć przyjemność pracować z jednym z silniejszych zespołów sprzedażowych na rynku ubezpieczeniowym. To duża odpowiedzialność, ale też motywacja do osiągania kolejnych sukcesów. Dodatkowo rozwój i dbałość o biznes w kanale multiagencyjnym jest kluczowym elementem strategii naszej firmy, dlatego dziękuję za to zaufanie. Jestem przekonana, że wspólnie z zespołem wykorzystamy szeroki potencjał UNIQA do dalszego rozwoju wartościowych i silnych relacji z agentami – mówi Anna Szewczyk, dyrektorka Departamentu Sprzedaży Sieci Agencyjnej i Franczyzowej w UNIQA Polska. 

UNIQA intensywnie rozwija współpracę agencyjną, poprzez wdrażanie zmian w produktach, narzędziach informatycznych i procesach dostosowanych do specyfiki rynku agencyjnego. W ubiegłym roku firma zorganizowała cykl spotkań w ramach programu UNIQA Bliżej Agentów, podczas których kadra zarządzająca wysokiego szczebla spotykała się z agentami w regionach i prezentowała kierunki rozwoju firmy. Jedną z istotnych zmian wprowadzonych w 2023 roku było wdrożenie obsługi OFWCA przez indywidulanych doradców działających w ramach Wirtualnego Makroregionu. UNIQA usprawniła także infolinię, znacząco skracając średni czas oczekiwania na połączenie. Kluczowym kierunkiem rozwoju będzie kontynuacja strategii bycia blisko agentów oraz wykorzystanie skali działalności i kompleksowej oferty produktowej do dalszego rozwoju współpracy z partnerami biznesowymi.