Z pewnością na każdym etapie planowania urlopu warto pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu. A polisy PZU Dom i PZU Wojażer to produkty, które pozwalają cieszyć się wakacjami i zapewniają pomoc w razie sytuacji, których nie można przewidzieć. 

Nowa kampania reklamowa PZU 

Wakacje to idealny czas na podróże i odpoczynek od codziennego zabiegania. Jednak, by poczucie komfortu podczas wyjazdów pozostało niezakłócone, już na etapie ich planowania warto pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu podróży oraz domu lub mieszkania na czas naszej nieobecności. 

– PZU rozpoczyna kampanię reklamową ubezpieczeń PZU Dom i PZU Wojażer z udziałem najsłynniejszej polskiej tenisistki Igi Świątek! Zwyciężczyni wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa przekonuje, że z ubezpieczeniem PZU, chroni to co dla niej ważne. Podczas urlopu nasz wakacyjny, beztroski nastrój może zburzyć wiele niespodziewanych wypadków, dlatego też w kampanii pokazujemy, że warto pomyśleć nie tylko o ubezpieczeniu turystycznym, które umożliwi nam uzyskanie pomocy nawet w najbardziej odległych zakątkach świata, ale też i o polisie, która obejmie ochroną ubezpieczeniową nasz dobytek pozostawiony na miejscu. Udział Igi Świątek w naszych działaniach marketingowych kreuje pozytywny wizerunek naszej marki oraz ułatwia nam dotarcie do nowych grup klientów, zwłaszcza osób młodych – mówi Sylwia Matusiak, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji PZU. 

Kampania marketingowa ubezpieczeń PZU Dom i PZU Wojażer, podczas której realizowane będą szerokie działania 360° – w telewizji (spoty 30 i 15 sekundowe), radiu, prasie, Internecie, w oddziałach PZU oraz u agentów wystartowała 7 czerwca i potrwa do 31 lipca 2022 roku. 

Spokojny wyjazd z PZU Wojażer 

Ubezpieczyciel przypomina, że polisa PZU Wojażer gwarantuje ochronę w trakcie podróży – od momentu wyjścia z domu aż do powrotu z wyjazdu. Ubezpieczenie zapewnia wsparcie zarówno w Polsce, jak i za granicą, w razie wypadku, kradzieży, nagłego zachorowania, a także w razie zaostrzenia się choroby przewlekłej. W ramach produktu PZU zapewnia także organizację i pokrycie kosztów leczenia, a w razie potrzeby również transport medyczny do domu. Dodatkowo ochrona w ramach polisy PZU Wojażer zostaje wydłużona do 48 godzin po zakończeniu okresu ubezpieczenia w przypadku takich sytuacji, jak awaria środka transportu lub wypadek komunikacyjny, odwołanie lub opóźnienie środka transportu np. samolotu czy strajk linii lotniczych. Mimo tego, że wiele krajów łagodzi restrykcje, to nie można jeszcze mieć pewności, czy to już na stałe – z tego powodu ubezpieczyciel chroni zdrowie klientów w przypadku zarażenia koronawirusem, pokrywa też koszty zakwaterowania i wyżywienia, jeśli za granicą trafimy na kwarantannę lub izolację. 

Ubezpieczenie PZU Dom 

Bez wątpienia wakacyjny wyjazd mogą popsuć takie zdarzenia jak dewastacja, zalanie czy włamanie do mieszkania. Badania przeprowadzone na zlecenie PZU wskazują, że Polacy najbardziej boją się pożaru, zalania mieszkania w wyniku awarii oraz kradzieży z włamaniem i właśnie od tych ryzyk chcą się przede wszystkim ubezpieczyć. Ich obawy potwierdzają statystyki Polskiej Izby Ubezpieczeń. Najczęstszym zagrożeniem w naszych domach są zalania, które stanowią aż 77 proc. wszystkich likwidowanych przez ubezpieczycieli szkód. Na kolejnych miejscach są kradzieże i pożary. 

PZU podkreśla, że polisa PZU Dom to gwarancja bezpieczeństwa i pomocy w przypadku między innymi zalania, kradzieży z włamaniem czy przepięcia. Oprócz wypłaty odszkodowania, ubezpieczyciel oferuje dodatkowo zorganizowanie i opłacenie fachowej pomocy, np. hydraulika lub elektryka. Zaletą PZU Dom jest możliwość dostosowania zakresu ubezpieczenia do potrzeb klienta, a ubezpieczyć można między innymi fundamenty, dach, balustrady, okna i drzwi, meble, jak również sprzęt RTV i AGD. Co więcej, zakres polisy można rozszerzyć też o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym czy ochronę garażu i przedmiotów od stłuczenia. Ubezpieczenie można kupić w atrakcyjnej cenie, bo już od 12 zł miesięcznie w abonamencie. 

– Ubezpieczenia PZU Dom i PZU Wojażer to zgrany duet w okresie wakacyjnym, kiedy chcemy korzystać z wolnego czasu, nie martwiąc się o nasze domy i mieszkania oraz nieprzewidywalne zdarzenia podczas samej podróży. Możliwość objęcia ubezpieczeniem PZU Dom wyposażenia nieruchomości to gwarancja ochrony tego co dla nas cenne. Z kolei ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer to pewność opieki i otrzymania pomocy od momentu wyjścia z domu do powrotu z wakacji – mówi Agnieszka Rowińska, dyrektor Biura Zarządzania Ofertą w PZU. 

Jak możemy przeczytać, produkty PZU Dom i PZU Wojażer można kupić zdalnie za pomocą serwisu mojePZU, przez infolinię pod nowym numerem 600 600 601 (opłata zgodna z taryfą operatora), u jednego z agentów ubezpieczyciela lub w jednym z jego oddziałów. 

Źródło: PZU SA