Mistrzostwa Euro 2024 przed nami. Co zrobić, żeby zapewnić sobie maksimum emocji i bezpieczeństwa? Osoby, które wybierają się na to wydarzenie powinny zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Produkt tego typu pokryje między innymi koszty związane z nagłymi problemami zdrowotnymi. 

Ubezpieczenie turystyczne Bezpieczne Podróże 

Dostępna na rynku oferta ubezpieczeń turystycznych jest dosyć szeroka. Dlatego osoby wybierające się na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z pewnością znajdą polisy, które będą dopasowane do ich potrzeb. Ubezpieczenie tego typu oferowane jest między innymi przez Signal Iduna. Produkt Bezpieczne Podróże skierowany jest do osób, które potrzebują ochrony podczas podróży – zarówno tych odbywających się w celach turystycznych, edukacyjnych, jak i biznesowych. Warto pamiętać, że kupując polisę turystyczną, możemy liczyć na pokrycie kosztów leczenia, pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku oraz szeroki zakres usług assistance. Co istotne, polisę możemy także rozbudować o dodatkowe elementy. Dzięki temu zyskamy ochronę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. 

Zakres ubezpieczenia turystycznego 

Bezpieczne Podróże to ubezpieczenie turystyczne, które gwarantuje nam pomoc ubezpieczyciela w wielu niespodziewanych sytuacjach. Signal Iduna między innymi: 

  • pokryje koszty leczenia, ratownictwa oraz koszty assistance, związane również z nagłym zachorowaniem na COVID-19, 
  • pomoże uporać się z następstwami nieszczęśliwych wypadków, np. gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, 
  • wesprze, jeśli będziemy potrzebować pomocy prawnej. 

Pamiętajmy o tym, by przed zawarciem umowy dokładnie sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To tam znajdziemy szczegółowy zakres produktu oraz wykluczenia, których nie obejmuje polisa Bezpieczne Podróże. 

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie turystyczne Bezpieczne Podróże możemy dodatkowo rozszerzyć i ochronę: 

  • bagażu, 
  • kosztów związanych z obowiązkową kwarantanną/izolacją, 
  • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, 
  • wyjazdów zorganizowanych dzieci i młodzieży, 
  • ryzyk związanych z wykonywaniem pracy fizycznej za granicą, 
  • ryzyk związanych z uprawianiem sportów zimowych oraz sportów ekstremalnych, 
  • zwierząt domowych. 

Istotne jest to, by zawsze dostosować ubezpieczenie podróży do swoich potrzeb, i to niezależnie od celu naszego wyjazdu. 

Bezpieczne Podróże – co warto wiedzieć? 

W ramach ubezpieczenia Bezpieczne Podróże ubezpieczyciel oddaje do naszej dyspozycji całodobową centralę alarmową, również pomoc lekarza w języku polskim. Co więcej, jeśli przewlekle chorujemy i nasz stan zdrowia pogorszy się nie będziemy musieli ponosić dodatkowych opłat. A jeśli amatorsko uprawiamy sporty, to nawet w podstawowej wersji ubezpieczenia, mamy ich szeroki wybór (np. jazda konna, surfing, nurkowanie z aparatem powietrznym do 30 m p.p.m., trekking do wysokości 5 000 m n.p.m., żeglarstwo w charakterze załogi i wiele innych). W praktyce oznacza to, że choroby przewlekłe i sporty amatorskie włączone do ochrony bez dodatkowej zwyżki 

Atutem tego produktu jest także to, że w przypadku upadłości biura podróży, regularnej linii lotniczej czy innego zdarzenia losowego, Signal Iduna przedłuży naszą ochronę o 7 dni. Nie musimy się również martwić się o koszty transportu do kraju zamieszkania – są nielimitowane. 

Źródło: Signal Iduna Polska