Dopłaty do odszkodowań OC od lat stanowią dobrą alternatywę dla osób, którym ubezpieczyciele zaniżyli koszty naprawy pojazdu z OC sprawcy. Firmy specjalizujące się w tego typu działalności pomagają poszkodowanym w sytuacji, gdy ich roszczenia nie zostały w pełni zaspokojone. Jak w praktyce można uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania? 

Dopłaty do odszkodowań OC – jak to działa? 

Dopłaty do odszkodowań OC to dobra metoda, by uzyskać dodatkowe świadczenia pieniężne z tytułu uszkodzonego pojazdu. Tym bardziej, że wielu przypadkach ubezpieczyciele wypłacają zbyt niskie kwoty, które w pełni nie zaspakajają roszczeń poszkodowanych. Nie każdy też wie, że nawet wówczas, gdy uzyskaliśmy odszkodowanie z OC sprawcy wciąż możemy uzyskać dodatkowe pieniądze. Firmy zajmujące się tego typu pomocą mogą odkupić nasze odszkodowanie nawet 3 lata po wypadku – nawet, jeśli już sprzedaliśmy auto lub je naprawiliśmy. Transakcje te zazwyczaj przebiegają bardzo szybko i bez zbędnych formalności. Wielu poszkodowanym może się to opłacać, ponieważ nie ponoszą dodatkowych kosztów i oszczędzają swój czas. Co więcej, dopłatę możemy otrzymać nawet w ciągu 24 godzin. 

Jak uzyskać dopłaty do odszkodowań OC? 

W jaki sposób uzyskać dopłaty do odszkodowań OC? Możemy to zrobić na kilka sposobów – wypełniając formularz kontaktowy, który dostępny jest na stronie firmy specjalizującej się w tego typu działalności, kontaktując się z nią telefonicznie bądź mailowo. Zazwyczaj w kolejnym kroku wysyłamy kosztorys uszkodzonego pojazdu, którzy otrzymaliśmy z danego towarzystwa ubezpieczeniowego. To właśnie na podstawie przesłanych dokumentów nasza sprawa zostanie przeanalizowana, wówczas też otrzymamy ofertę dopłaty do szkody. Jeśli podana kwota będzie nas satysfakcjonowała, podpiszemy umowę i wtedy ustalona kwota zostanie nam wypłacona. Co ważne, np. Centralna Ewidencja Wypadków i Kolizji, która specjalizuje się ewidencji i weryfikacji kosztorysów uszkodzonych pojazdów z OC sprawcy działa na terenie całej Polski. Dzięki temu bez względu na miejsce swojego zamieszkania możemy uzyskać dopłaty do zaniżonego odszkodowania z OC. 

Dopłaty do odszkodowań OC – dlaczego warto? 

Jak już wcześniej wspominaliśmy dopłaty do odszkodowań OC to doskonała alternatywa dla osób, które czują się niesprawiedliwie potraktowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Mimo tego, że zazwyczaj mamy co najmniej kilka możliwości dalszego działania – w tym pisanie odwołania czy formalny spór z ubezpieczycielem – nie gwarantuje nam to pokrycia naszych roszczeń w pełni. Szczególnie, że tego typu sytuacje mogą ciągnąć się miesiącami. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z dopłaty do odszkodowania. Dzięki pomocy specjalistów oszczędzimy czas i nerwy związane z odwoływaniem się, gromadzeniem wymaganej dokumentacji a także ewentualnym procesem sądowym. 

Artykuł partnera