Jakie funkcje powinien mieć program dla agentów ubezpieczeniowych? Nowoczesny biznes, a szczególnie sprzedaż ubezpieczeń, musi sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Dlatego automatyczne procesy sprzedażowe, sprawna obsługa czy zdalne zarządzanie pracą całej agencji ubezpieczeniowej mają kluczowe znaczenie. A najlepszym narzędziem do tych zadań jest właśnie sprawdzony program do sprzedaży ubezpieczeń.

Program dla agentów ubezpieczeniowych i jego rola w codziennej pracy

Ostatnie miesiące pokazały, że dobry program dla agentów ubezpieczeniowych staje się niezbędnym narzędziem do pracy, szczególnie w warunkach zdalnych. Tym bardziej, że nowoczesne programy sprzedażowe takie jak np. aplikacja SuperAgent ułatwiają codzienną obsługę, usprawniają przygotowanie kalkulacji, zapewniają zdalny dostęp do danych klientów, a także pozwalają na kontrolę realizowanej sprzedaży (przy podziale na poszczególnych pracowników). Tego typu narzędzia nie tylko upraszczają, ale i znacznie usprawniają prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Co ważne program dla agentów ubezpieczeniowych pozwala także na przetwarzanie dużych ilości informacji w szybkim czasie, np. przyspieszając ofertowanie, bez konieczności wprowadzania danych do poszczególnych portali zakładów ubezpieczeń. To nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale też minimalizuje ryzyko popełnienia błędu.

Większość ubezpieczeniowych systemów sprzedażowych tworzona jest pod kątem konkretnych potrzeb branży. Wspomniany wcześniej program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent powstał właśnie, jako odpowiedź na potrzeby polskiego rynku ubezpieczeniowego i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Jakie funkcje powinien mieć program dla agentów ubezpieczeniowych?

Dostępne na rynku ubezpieczeń narzędzia mają kilka standardowych modułów, które pozwalają na usprawnienie pracy pośredników. Warto jednak wybrać dla siebie taką aplikację, która nie tylko będzie skuteczna, ale też i łatwa w obsłudze. Zatem jakie funkcje powinien mieć program dla agentów ubezpieczeniowych? Najbardziej przydatne w codziennej pracy mogą być takie zastosowania jak:

 • Przejrzysta baza danych – co znacznie ułatwia zarządzanie relacjami z klientami.
 • Kalkulator – dostęp do systemów wielu ubezpieczycieli zwiększa szansę na sprzedaż ubezpieczeń.
 • Tworzenie raportów – co pozwala na bieżąco kontrolować realizowaną sprzedaż.
 • Powiadomienia klientów – zapewniają sprawny przepływ informacji.
 • Integracja narzędzia na wielu urządzeniach – możliwość korzystania z programu na telefonie czy tablecie zapewnia agentom ubezpieczeniowym pełną mobilność.
 • Kalendarz – który usprawnia organizację pracy a także zwiększa terminowość wykonywanych zadań.
 • Zarządzanie sprzedażą – co umożliwia agentom zarządzanie polisami klientów bezpośrednio w aplikacji, otrzymywanie automatycznych powiadomień o datach odnowienia polis.

Skuteczny program dla agentów ubezpieczeniowych – SuperAgent

W branży ubezpieczeniowej funkcjonuje już wiele systemów mających za zadanie wsparcie codziennej pracy pośredników. Jednak naszym zdaniem warto przyjrzeć się bliżej nowoczesnej aplikacji, jaką jest program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent, który nie tylko łączy w sobie CRM i szybki kalkulator komunikacyjny, ale też posiada wiele praktycznych rozwiązań.

Dzięki temu, że mogliśmy samodzielnie przetestować to narzędzie możemy śmiało powiedzieć, że korzystanie ze wszystkich dostępnych w programie modułów jest szybkie i komfortowe. Nawet w warunkach pracy zdalnej. Aplikację skonfigurujemy tak, by wysyłała automatyczne powiadomienia do klientów a także przygotowywała bez naszego udziału wznowienia ubezpieczeń. Do najważniejszych użyteczności programu SuperAgent należą między innymi takie funkcje jak:

 • Zarządzanie kontaktami.
 • Szybki kalkulator komunikacyjny.
 • Automatyczna wysyłka powiadomień do klientów zarówno w formie SMS, jak i e -mail.
 • Czytelny kalendarz.
 • Automatyczne przeliczanie ofert wznowieniowych.
 • Zarządzanie płatnościami multiagencji.
 • Moduł rozliczeniowy z Towarzystwami Ubezpieczeń.
 • Możliwość weryfikacji obowiązkowych szkoleń zawodowych.
 • Dostęp do danych sprzedażowych całej agencji, przy podziale na poszczególnych pracowników.

Jednak w naszej opinii najważniejsze jest to, że twórcy programu dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent zapewniają użytkownikom realne wsparcie swoich specjalistów na każdym etapie obsługi. Co szczególnie w przypadku osób początkujących w branży ubezpieczeniowej może okazać się bardzo cenną pomocą.

Nie bez znaczenia jest także to, że aplikacja dostosowana jest do ustawy dotyczącej dystrybucji ubezpieczeń oraz RODO. Zapewnia także pomoc w przeprowadzeniu Analizy Potrzeb Klienta (APK),

Jeśli tak jak my chcesz samodzielnie sprawdzić skuteczność tego narzędzia możesz przetestować program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent za darmo przez 14 dni.  Wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 570 362 020 lub napiszesz na adres kontakt@super-agent.pl. Już od pierwszego dnia uzyskasz dostęp do wszystkich funkcjonalności, które będą miały wpływ na efektywność pracy całej agencji ubezpieczeniowej.

program dla agentów ubezpieczeniowych

Artykuł sponsorowany