Zapraszamy do lektury kolejnego wywiadu dotyczącego podróży w czasie pandemii. Na pytania odpowiada Pani Agnieszka Madziar – ekspertka ds. ubezpieczeń podróżnych w ERGO Hestii.

Czy zauważyli Państwo zmiany w preferencjach ubezpieczeniowych swoich Klientów? Np. czy Klienci pytają o ubezpieczenia turystyczne obejmujące ochroną również zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub są zainteresowani wyższymi  limitami odpowiedzialności?

Jeszcze przed pierwszymi informacjami o koronawirusie nasza oferta obejmowała tego typu zachorowania, również w przypadku epidemii. Dlatego nie mogę powiedzieć o zainteresowaniu wyższymi limitami – ten element po prostu jest uwzględniony w naszych pakietach. Nasi klienci nie muszą za to dopłacać.

Czy ubezpieczenia turystyczne oferowane przez Państwa Towarzystwo Ubezpieczeń mają w swoim zakresie odpowiedzialność również za zdarzenia spowodowane zachorowaniem na COVID-19? Jeżeli nie, to skłaniają się Państwo do zmian w OWU i możliwości pokrycia ryzyka np. za opłatą dodatkowej składki?

Od samego początku pandemii w ramach ubezpieczeń turystycznych ERGO Podróż ochrona obejmuje zachorowania na koronawirusa. Ewentualne ponowne ogłoszenie epidemii w kraju przebywania naszego klienta nic w tej kwestii nie zmienia. Ochrona jest aktywna cały czas. Tego typu zakażenia (z uwzględnieniem nagłego pogorszenia stanu zdrowia) znajdują się w zakresie każdego wariantu ubezpieczenia. Co ważne, nie trzeba wykupować żadnych dodatkowych rozszerzeń. Ochrona również nie ma limitów ze względu na region czy ostrzeżenia na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czy posiadają Państwo ofertę ubezpieczenia dedykowaną dla osób, które zdecydują się na odpoczynek w kraju?

Oczywiście posiadamy taką ofertę. Zdajemy sobie jednak sprawę ze zwiększonego zapotrzebowania. Dlatego od pierwszego lipca dostępna jest promocyjna oferta w dwóch pakietach.

Pierwszy z nich bazuje na pakiecie ERGO Sport, który posiada zestaw ubezpieczeń najbardziej przybliżony do pakietu turystycznego. W jego ramach klient, który wybierze cztery ryzyka, otrzyma analogiczną ochronę dla swoich niepełnoletnich dzieci bez konieczności dopłacania do składki. W efekcie rodzinne wakacje można ubezpieczyć za ok. 80 złotych. I to na cały miesiąc!

Drugi opiera się na pakiecie komunikacyjnym ERGO 7. To doskonała propozycja dla osób, które na wakacje pojadą prywatnym samochodem. Klienci, którzy wybiorą odpowiednio szeroki zakres ubezpieczenia, otrzymają rozszerzony zakres ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Kierowcy i Pasażera (NNW KiP)  o szkody powstałe poza ubezpieczonym pojazdem do 30 września tego roku.

Na co Klienci powinni szczególnie zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia turystycznego?

Często podkreślam, że ubezpieczenie turystyczne dotyczy nie tylko zagranicznych wyjazdów. Dlatego każdy, kto planuje wakacyjną wyprawę na terenie Polski, powinien zastanowić się nad ubezpieczeniem podobnie, jak to ma miejsce przy dalszych wyjazdach.

W celu wyboru najbardziej odpowiedniego ubezpieczenia warto skonsultować się z agentem. ERGO Hestia w celu zapewnienia kompleksowej ochrony udostępniła pośrednikom wiele produktów, które można dokupić do innych polis. Jednym z nich jest Sport Assistance w ERGO Sport, czyli organizacja usług medycznych, takich jak przyjazd lekarza do hotelu. Taka możliwość  stanowi idealne uzupełnienie naszego ubezpieczenia NNW -w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu. A to się może przytrafić choćby podczas uprawiania tak popularnych w wakacje sportów wodnych, takich jak  surfing, SUP czy kitesurfing.  

Agent na pewno będzie o tym wiedział i zaproponuje kompleksową ochronę z uwzględnieniem indywidualnego celu podróży i potrzeb klienta.

Czy oferowane przez Państwa Zakład Ubezpieczeń polisy podróżne można kupić zdalnie?

Tak, ubezpieczenie można zdobyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy na przykład skorzystać z iKonta, które umożliwia agentowi przesłanie kompleksowej oferty i zatwierdzenie jej online. Każdy, kto woli ograniczać kontakt z innymi, może korzystać z naszej oferty #TotalnieZdalnie. Co istotne, ułatwia ona akceptację oferty nie tylko klientowi. Cała ścieżka jest bardzo prosta również dla agentów.