Niestety czasami medycyna w Polsce bywa bezradna, szczególnie w przypadku nowotworów złośliwych, skomplikowanych zabiegów kardiochirurgicznych czy konieczności przeszczepu. Wówczas jedyną szansą na ratunek dla dziecka staje się terapia za granicą. Warto wiedzieć, że w takich sytuacjach rodzice mogą liczyć na pomoc ubezpieczyciela. PZU w ramach nowego ubezpieczenia zorganizuje leczenie w zagranicznej placówce, a także pokryje jego koszty aż do 2 mln euro.

Szybka terapia dziecka za granicą dzięki polisie

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, że wypadek czy ciężka choroba dziecka należy do najtrudniejszych doświadczeń w życiu rodziców. Tym bardziej, jeśli okazuje się, że wszelkie możliwości leczenia w Polsce zostały wyczerpane i jedyną szansą na powrót do zdrowia staje się zagraniczna terapia. Tu właśnie z pomocą może przyjść polisa oferowana przez PZU. Dzięki ubezpieczeniu rodzice chorego dziecka nie będą musieli martwić się o ani o koszty, ani też o organizację samego wyjazdu i leczenia, bowiem za całość odpowiada ubezpieczyciel.

W ramach polisy pokrywane są także wydatki związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem dziecka oraz pobyt dwóch osób towarzyszących. Ciekawym rozwiązaniem jest również to, że dodatkowo, za każdą noc pobytu w zagranicznej placówce wypłacane jest 100 euro, dzięki czemu rodzice lub opiekunowie mają środki na swoje bieżące wydatki (nawet do 6 000 euro w ciągu leczenia). Po powrocie do kraju rodzice lub opiekunowie otrzymują również zwrot wydatków poniesionych na zakup leków zaleconych przez lekarza prowadzącego leczenie za granicą i przepisanych na receptę przez lekarza w Polsce (nawet do 50 000 euro).

Jak działa ubezpieczenie dla dziecka?

Jak podaje ubezpieczyciel na samym początku zostanie ponownie zweryfikowana diagnoza i dotychczas stosowane sposoby leczenia dziecka. Co ważne opinia ta jest przygotowywana przez lekarza specjalistę z zagranicy. W kolejnym kroku ubezpieczyciel organizuje wyjazd chorego dziecka do międzynarodowej placówki, która specjalizuje się w terapii tego typu przypadków. Istotne jest także to, że na miejscu zagwarantowana jest również pomoc tłumacza, która może być szczególnie ważna podczas rozmów prowadzonych z personelem medycznym.

W ramach ubezpieczenia PZU pokrywa też koszty leczenia dziecka, w tym badań, operacji, lekarstw czy pobytu w szpitalu. Na koniec organizowany jest powrót do domu oraz ewentualne kontrole stanu zdrowia po terapii. Ważne jest także to, że przez cały okres pobytu za granicą dziecko może liczyć na opiekę rodziców, ponieważ ubezpieczenie obejmuje również transport i pobyt dwóch osób towarzyszących.

Ochrona w najcięższych przypadkach losowych

Oferowane przez PZU ubezpieczenie „Leczenie dziecka za granicą” zapewnia ochronę w najcięższych przypadkach losowych. Rodzina może liczyć na błyskawiczną pomoc w sytuacji, gdy dziecko zachoruje na nowotwór złośliwy, będzie wymagało operacji kardiochirurgicznej lub neurochirurgicznej czy przeszczepu narządu.

Zgodnie z warunkami umowy rodzice otrzymują propozycję wyboru trzech szpitali za granicą, które specjalizują się w leczeniu danej choroby. Odbywa się to w ciągu trzech dni od kontaktu z Centrum Obsługi Klienta. A jak wiadomo w przypadku chorób czas odgrywa ogromne znaczenie. To sami rodzice, z podanych przez ubezpieczyciela rekomendacji, wybierają placówkę, w której chcą rozpocząć terapię dziecka. Ważne jest to, że w ramach polisy można uzyskać pomoc w klinikach na całym świecie, m.in. w Bostonie, Wiedniu, Monachium czy Paryżu. Nie bez znaczenia jest także to, że istnieje również możliwość próby organizacji leczenia w szpitalu wskazanym przez samych opiekunów dziecka.

Ubezpieczenie „Leczenie dziecka za granicą” to jedno z pięciu nowych ubezpieczeń oferowanych przez PZU Życie. Oferty te rozszerzają ochronę najmłodszych i zabezpieczają sytuację rodziny na wypadek ciężkiej choroby dziecka, leczenia szpitalnego, operacji czy uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. W wielu sytuacjach taka pomoc może mieć ogromne znaczenie w przebiegu całego procesu leczenia.

Źródło: PZU