Nietypowe polisy to ubezpieczenia, które nie znajdują się w powszechnej ofercie zakładów ubezpieczeń. Ubezpieczeniem nietypowym w realiach polskiego rynku określamy takie, dla którego trzeba stworzyć nowe warunki ogólne ubezpieczenia. Zakres ochrony tego typu polis może być ograniczony jedynie wyobraźnią konkretnych ubezpieczycieli.

Żadne ryzyko nie jest aż tak nietypowe, by nie było warto objąć go polisą

Zgodnie z zasadą „Klient nasz pan”, ubezpieczyciele dostosowują się do potrzeb i oczekiwań klientów, wychodząc z założenia, że żadne ryzyko nie jest aż tak nietypowe, by nie było warto objąć go polisą. Ponieważ w Polce nie ma jasno określonych procedur, które dotyczyły by badania ryzyk tego rodzaju ochrony a zdobycie wiedzy niezbędnej do właściwej oceny ryzyka może okazać się dla firmy kosztowne – nie są na razie często spotykanym produktem na krajowym ryku.

Piłkarskie nogi warte miliony

Aktorzy, muzycy i inni celebryci prześcigają się tu w pomysłowości co do ubezpieczania części swojego ciała. Tak zrobił m.in. Cristiano Ronaldo, który ubezpieczył swoje nogi na miliony euro. Jednym z pionierów ubezpieczania nóg był David Beckham, który w szczytowym punkcie kariery „zarobiłby” na swojej kontuzji 200 mln dolarów. Na kolejne 53 mln miał ubezpieczoną twarz. W temacie piłkarskim są jeszcze inne „ciekawe” polisy. W Anglii na przykład oferuje się polisę od stresu wywołanego przez wczesne odpadnięcie drużyny piłkarskiej z mundialowych rozgrywek.

Uwaga kosmici!

W Stanach Zjednoczonych dosyć popularne jest ubezpieczenie na wypadek porwania przez kosmitów. Rocznie taką polisę wykupuje w USA … ponad dwa tysiące osób.

Pary młode i ich obawy

Coraz więcej młodych par decyduje się na ubezpieczenie na wypadek, gdyby coś w dniu ślubu miało wyjść nie tak. Ochrona ubezpieczyciela dotyczy sytuacji takich jak np.: zmiana terminu ceremonii wymuszona chorobą lub śmiercią w rodzinie, bankructwo sali bankietowej, zniszczenie sukni ślubnej, prezentów, tortu czy obrączek itd.

Nie widzisz pełni księżyca? Dostaniesz odszkodowanie!

Nemiecki Allianz wszedł w spółkę z Alibaba’s Taobao, żeby zapewnić uczestnikom festiwalu środkowo-jesiennego sielankowy widok pełni księżyca. Odszkodowanie należało się tym, których magiczny wieczór został zakłócony przez zachmurzone niebo.

Źródło: www.businessinsider.com.pl