Listopad od kilku lat obchodzi się pod hasłem świadomości i profilaktyki nowotworów męskich. Odpowiedzialne podejście do tego tematu, obejmuje również ubezpieczenie, które w razie choroby może pomóc skutecznie z nią walczyć. Dlaczego jeszcze warto zadbać o polisę na wypadek nowotworu? 

Miesiąc świadomości „męskich nowotworów” 

Od kilku lat w listopadzie odbywa się wiele kampanii społecznych, które mają za zadanie uświadamiać mężczyznom konieczność profilaktycznej diagnostyki tzw. nowotworów męskich. Niestety w naszym kraju rak prostaty jest drugim co do częstości występowania nowotworem u panów (po raku płuca). Nieco rzadziej diagnozowany jest rak jądra, który w ogromnej większości przypadków uleczalny, ale również wymaga czujności, pozwalającej wykryć chorobę jak najwcześniej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rak prostaty atakuje głównie panów po 50. roku życia, jednak nowotwór jądra jest chorobą młodych mężczyzn – najwięcej zachorowań notuje się w wieku 15-40 lat. Z tego powodu warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie ubezpieczeniowej niezależnie od wieku. 

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek nowotworu? 

Choroba nowotworowa wywraca do góry nogami życie pacjenta i rodziny. Z tego powodu tak istotna jest ubezpieczenie, które pozwoli poradzić sobie z tym problemem w możliwie najlepszy sposób. Trwające kampanie społeczne, które skupiają się na diagnostyce, to dobry moment na to, by uświadomić sobie, że ważnym elementem ochrony przed rakiem jest również odpowiednia polisa. Na rynku znajdziemy wiele ofert tego typu, między innymi taką ochronę zapewnia umowa dodatkowa Sposób na raka w ramach polisy Warta Ochrona

Na jaką pomoc można liczyć w ramach ubezpieczenia? 

Ubezpieczenie na życie Warta Ochrona wraz z umową dodatkową zapewnia pomoc, w razie wystąpienia choroby nowotworowej. Niewątpliwie pieniądze i wsparcie, jakie możemy otrzymać w ramach polisy ułatwią nam i przyśpieszą leczenie. Dzięki polisie uzyskamy też wiedzę o możliwych metodach terapii. Co istotne, maksymalna wartość wypłaty z polisy to aż 500 tys. zł w opcji rozszerzonej. A pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel, w tym np. na prywatne badania i wizyty lekarskie, niezbędne leki i suplementy towarzyszące terapii czy uzupełnienie budżetu domowego w trudnym okresie choroby. 

Ważne jest to, że w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego i zakończenia ochrony z umowy dodatkowej — Sposób na raka, osoba ubezpieczona ma prawo do świadczenia z tytułu operacji, radioterapii i chemioterapii oraz Pomocy Medycznej (Sposób na Raka) w okresie do 120 miesięcy od daty wygaśnięcia odpowiedzialności z tej umowy dodatkowej (wariant rozszerzony). 

Źródło: WARTA