rolnictwo

Jak przystało na tę porę roku rusza wiosenny sezon ubezpieczenia upraw w PZU. Dofinansowanie z budżetu państwa może wynieść do 65 procent składki w przypadku polisy dla podstawowych roślin. A rolnicy już od 25 marca mogą wybrać ryzyka, przed którymi chcą ochronić swoje uprawy.

Ubezpieczenie upraw rolnych z dofinansowaniem z budżetu państwa

– W tym sezonie ubezpieczenia z dotacją Skarbu Państwa oferujemy w określonych przedziałach czasowych. Na samym początku będziemy proponować ryzyka wiosenne dla zbóż ozimych i rzepaku ozimego. W kolejnym okienkach będziemy oferować kolejno: ryzyko przymrozków wiosennych dla owoców drzew, krzewów owocowych i truskawek, ryzyka wiosenne dla upraw jarych oraz ryzyko gradu w owocach – mówi Paweł Ochmański, p.o. dyrektora biura produktów detalicznych PZU.

Jak podaje PZU, rolnik może samodzielnie wybrać ryzyka, przed którymi chce chronić uprawy. Co więcej obok pojedynczych ryzyk, ubezpieczyciel oferuje także pakiet Wiosna oraz 5 Ryzyk. Ten pierwszy udziela ochrony przed konsekwencjami gradu i przymrozków wiosennych, natomiast Pakiet 5 Ryzyk zabezpiecza przed skutkami nawalnego deszczu, huraganu, uderzenia pioruna, lawiny i osunięcia ziemi. Z opublikowanych informacji wynika, że rolnicy, którzy do 30 kwietnia zdecydują się na zakup Pakietu Wiosna i Pakietu 5 Ryzyk będą mogli rozszerzyć ochronę także o skutki suszy.

Atrakcyjna oferta ubezpieczeń dla rolników

– Sezon Wiosna 2021 to ochrona NNW dla stałych klientów na preferencyjnych warunkach. Bezpieczne Żniwa 2021 NNW dla Rolnika to oferta promocyjna dla tych, którzy ubezpieczą z nami swoje uprawy wiosną 2021 r. Biorąc pod uwagę różnorodność potrzeb wytwórców rolnych, przygotowaliśmy warianty różniące się zakresem i sumą ubezpieczenia – dodaje Paweł Ochmański.

Z myślą o klientach, którzy ubezpieczają budynki gospodarstwa rolnego PZU przygotowało także specjalną zniżkę na ubezpieczenia zbóż od ryzyka gradu lub w Pakiecie Wiosna.

Elastyczne kształtowanie ubezpieczenia

Klienci PZU mogą elastycznie rozłożyć składkę na raty lub przesunąć termin zapłaty po żniwach. Co ważne nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami. Dużym atutem jest także to, że klienci mogą wykupić udział własny oraz obniżyć franszyzę integralną – czyli procent sumy ubezpieczenia, do którego zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności – do 8 procent.

Ubezpieczyciel przypomina, że jest liderem rynku ubezpieczeń rolnych w Polsce. A obok ubezpieczeń dobrowolnych, obowiązkowych OC rolników i budynków w gospodarstwach rolnych, oferta PZU obejmuje także ubezpieczenia mienia ruchomego w gospodarstwach rolnych, zwierząt, drobiu, a także NNW rolników i ich współmałżonków oraz polisy komunikacyjne.

Źródło: PZU SA