W związku nadejściem kalendarzowej jesieni wszyscy kierowcy powinni nie tylko jeździć ostrożniej, ale również odpowiednio przygotować samochody na wyruszenie w trasę. Co prawda zdarzeń losowych przewidzieć się nie da, ale można skutecznie zabezpieczyć z się przed jego skutkami. Wykupując assistance samochodowe mamy pewność, że w razie potrzeby otrzymamy pomoc w kryzysowych sytuacjach.

Assistance samochodowy jest najpopularniejszy wśród Polaków

Wyniki Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska pokazują, że to właśnie assistance samochodowy jest najpopularniejszy wśród Polaków – posiada je 91% kierowców, a 87% badanych uważa, że holowanie pojazdu jest najbardziej przydatnym świadczeniem.

Złe warunki atmosferyczne zwiększają ryzyko kolizji i wypadków na drogach

Jesienne mgły i opady deszczu nie tylko rozpraszają uwagę kierowców i ich zdolność dostrzegania przeszkód, ale również obnażają wszystkie niedopatrzenia w serwisowaniu oraz zabezpieczaniu auta.

Zadbaj o uszczelki w samochodzie

Należy sprawdzić stan wszystkich uszczelek w samochodzie –i zwrócić uwagę, czy nie mają nigdzie dziur i czy nie odstają od reszty karoserii lub szyb. Należy pamiętać, że nawet niewielkie drobinki piasku i kurzu mogą zmniejszyć szczelność nadwozia co w konsekwencji może doprowadzić do zawilgocenia fotelów, a nawet układu elektrycznego.

Przegląd świateł

Przede wszystkim, w warunkach o ograniczonej widoczności, w terenie zabudowanym należy używać świateł mijania, a nie świateł do jazdy dziennej ani tym bardziej świateł przeciwmgłowych. Światła do jazdy dziennej mają bowiem zbyt małą moc, natomiast przeciwmgłowe mogą łatwo oślepić innych kierowców i należy ich używać tylko wtedy, gdy w pobliżu nie ma żadnego innego źródła światła. Pamiętaj więc, aby sprawdzić, czy wszystkie rodzaje oświetlenia działają prawidłowo, to znaczy: czy wszystkie włączają się i wyłączają bez żadnych problemów, czy mają odpowiednią moc, czy żarówki są ustawione pod takim kątem, aby nie oślepiać innych kierowców.

Wymiana opon na zimowe

Jesień idealny czas, w którym warto zaplanować wymianę opon na zimowe. Padający deszcz i niskie temperatury – zwłaszcza rano i wieczorem – mogą powodować, że drogi będą coraz bardziej śliskie i niebezpieczne. Opony letnie wykonane z twardej gumy z i mniejszym bieżnikiem nie będą w stanie odpowiednio trzymać się jezdni, co może skutkować zwiększoną drogą hamowania, a nawet doprowadzić do stłuczki lub wypadku. Lepiej więc w październiku lub listopadzie zmienić ogumienie samochodu na zimowe o lepszej przyczepności na śliskiej drodze. Opony zimowe mają bowiem więcej żłobień na bieżniku, a dodatkowo są wykonane z bardziej elastycznego materiału. Jesień to również czas, kiedy znacznie łatwiej o awarie i uszkodzenia ogumienia.

Warto rozszerzyć podstawową polisę OC o świadczenia assistance

Stan techniczny samochodu jest podstawą bezpiecznej jazdy. Co prawda zdarzeń losowych nie przewidzimy, ale możemy skutecznie zabezpieczyć z się przed jego skutkami. Wykupując assistance samochodowe mamy pewność, że w razie potrzeby otrzymamy pomoc w kryzysowych sytuacjach. Pomoc na polegać może min.: na: usprawnieniu pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie go do warsztatu, pomoc przy montażu zapasowego koła, gdy jedna z opon uległa uszkodzeniu w trakcie jazdy, czy Pomoc przy organizacji samochodu zastępczego. Wyniki Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska pokazują, że to właśnie assistance samochodowy jest najpopularniejszy wśród Polaków – posiada je 91% kierowców, a 87% badanych uważa, że holowanie pojazdu jest najbardziej przydatnym świadczeniem. Warto rozszerzyć podstawową polisę OC o świadczenia assistance, by w razie awarii lub kolizji móc skorzystać z szeregu przydatnych świadczeń.

Źródło: www.europ-assistance.pl