starsi państwo na spacerze

Concordia w ślad za zmianami demograficznymi modyfikuje ofertę przeznaczoną dla seniorów. Starzejące się społeczeństwo jest w polu zainteresowania różnych instytucji, w tym firm ubezpieczeniowych. Starzenie się społeczeństwa, które przewiduje np. GUS spowoduje m.in.: zwiększenie zapadalności na choroby przewlekłe.

Rosnąca średnia długość życia

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) współczynnik obciążenia demograficznego (ludność w wieku nieprodukcyjnym przypadająca na 100 osób w wieku produkcyjnym) w ubiegłym roku wyniósł 63. Nie dziwi więc fakt, że różnego rodzaju instytucje przygotowują oferty skierowane do tej części społeczeństwa. Liczba osób powyżej 65. roku życia zwiększy się do 656 mln osób, czyli stanowić będzie 11,5 proc. całej populacji. Taka sytuacja ściśle związana jest ze zwiększoną zapadalnością na choroby przewlekłe, na które najczęściej cierpią starsi ludzie. Chodzi tu m.in.: choroby serca i cukrzycę, którym sprzyjają: szybkie tempo urbanizacji, siedzący tryb życia, niezdrowa dieta i otyłość. W raporcie oceniono, że sektor ochrony zdrowia „niewątpliwie czekają zmiany”.

U osób starszych konsekwencje wypadku  są o wiele bardziej dotkliwe

Osłabienie organizmu spowodowane przez wiek to również większa skłonność do powstawania różnego rodzaju urazów, zarówno tych  drobniejszych jak i bardziej poważnych.  Niestety u starszych osób konsekwencje wypadków są często dużo poważniejsze, a leczenie i rehabilitacja trwa dłużej niż u osób młodszych. Wiadomo, że długotrwałe leczenie wiąże się wyższymi kosztami na co wielu osób starszych po prostu nie stać.
Czy na rynku dostępna jest dobra oferta dla osób 65+?
  
Katarzyna Żok, Ekspert ds. ubezpieczeń osobowych w Concordii Ubezpieczenia wyjaśnia: „Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynku, zmodyfikowaliśmy naszą ofertę, właśnie pod kątem seniorów. Mogą z niej skorzystać osoby w wieku 64–80 lat. Roczna składka za polisę rozpoczyna się już od 96 zł. Warto jednak pomyśleć o wyższych sumach ubezpieczenia. Pamiętajmy, że ma to bezpośredni wpływ na wysokość świadczenia, jakie otrzymamy. Możemy je przeznaczyć m.in. na opłacenie dodatkowych zabiegów rehabilitacyjnych, które wpłyną na szybszy powrót do zdrowia”.

Concordia: „ Modyfikując ofertę pod kątem osób starszych – zadbaliśmy o szereg usług dodatkowych”

„Modyfikując naszą ofertę dla seniorów zadbaliśmy również o szereg usług dodatkowych, tzw. assistance, obejmujących m.in. zakup sprzętu rehabilitacyjnego, wizyty lekarza i pielęgniarki po wypadku, pokrycie kosztów wypożyczenia aparatu EKG na pół roku czy konsultacje z fizjoterapeutą. Ubezpieczenie pokryje również koszty dostosowania miejsca zamieszkania do potrzeb ubezpieczonego po pobycie w szpitalu, nieszczęśliwym wypadku czy nagłym zachorowaniu” – tłumaczy ekspertka z Concordii.

Żródło: www.concordiaubezpieczenia.pl