Na rynku ubezpieczeń pojawiła się nowa oferta skierowana do właścicieli ciężarówek, ciągników siodłowych czy autobusów. Truck assistance gwarantuje wsparcie dwadzieścia cztery godziny na dobę, zarówno w Polsce jak i w Europie. W ramach ubezpieczenia, w razie wypadku lub awarii pojazdu, kierowca może liczyć między innymi na naprawę uszkodzeń, pojazd zastępczy, wymianę ogumienia czy holowanie. Nowy produkt dostępny jest w PZU.

Bezpieczeństwo i komfort przewoźników

Nowe ubezpieczenie dostępne jest dla każdego klienta, który posiada aktywne ubezpieczenie OC w PZU. Truck assistance zapewnia niezawodną ochronę przed wysokimi kosztami nieprzewidzianych zdarzeń na trasie, takich jak wypadek czy awaria. Produkt dedykowany jest zarówno właścicielom dużych flot, jak i przedsiębiorcom, którzy posiadają tylko kilka pojazdów lub nawet jeden.

Polska jest liderem usług transportowych w Europie. W naszym kraju zarejestrowanych jest 35 tys. firm przewozowych i ponad 200 tys. pojazdów ciężarowych – to ogromny i wymagający rynek, któremu chcemy zapewnić poczucie bezpieczeństwa – mówi Tomasz Piekarski, dyrektor Biura Produktów Komunikacyjnych w PZU

Truck assistance – specjalistyczna pomoc na drodze

Wiadomo, że ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe czy autobusy w razie awarii lub wypadku wymagają naprawdę specjalistycznej pomocy. Dlatego w ramach nowego produktu ubezpieczyciel zapewni szybką pomoc w drodze, podstawi pojazd zastępczy, pomoże w wymianie ogumienia, zorganizuje holowanie, dźwig oraz gdy będzie to potrzebne, zorganizuje przeładunek towaru. Co więcej, Truck assistance to także cenne wsparcie w przypadku rozładowania akumulatora, braku paliwa czy zatrzaśnięcia kluczyków.

Awaria lub wypadek na trasie to nie tylko kosztowne naprawy; to utrata cennego czasu i często dezorganizacja całego przedsiębiorstwa, co wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Truck assistance pomoże uniknąć takich nieprzewidzianych strat, zwiększy też z pewnością konkurencyjność przedsiębiorcy na rynku w Polsce i Europie – dodaje Tomasz Piekarski.

Jak możemy przeczytać, w wariancie Super Truck ubezpieczyciel zadba także o komfort kierowców. W ramach tej opcji PZU zorganizuje nocleg na czas naprawy pojazdu, a w razie choroby lub uszkodzeniem ciała przewiezie kierowcę do szpitala i zorganizuje podróż zmiennika. A z uwagi na to, że dla polskich firm transportowych jeżdżą także kierowcy pochodzący z dawnego bloku wschodniego, zdarzenia można zgłaszać również w języku ukraińskim i rosyjskim.

Konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę dla branży transportowej, oprócz ubezpieczenia OC, AC oraz NNW kierowcy zapewniamy też assistance. W 2020 r. uruchomiliśmy PZU Auto Ochrona Prawna – wsparcie dla kierowcy na miejscu zdarzenia oraz pomoc w kwestiach prawnych. Nasi specjaliści wspierają telefonicznie kierowcę na miejscu zdarzenia za granicą – pomagają wezwać właściwe służby, asystują w rozmowach z nimi oraz doradzają jak zabezpieczyć miejsce zdarzeni. Truck Assistance to kolejny element kompleksowej pomocy od PZU – mówi Konrad Owsiński, dyrektor ds. underwritingu ubezpieczeń komunikacyjnych w Biurze Analiz i Oceny Ryzyka Ubezpieczeń Korporacyjnych PZU

Programy prewencyjne dla klientów

Przypominamy, że PZU działa również na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze. Eksperci z Zespołu Zarządzania Ryzykiem Flot pomagają firmom przewozowym zidentyfikować i wyeliminować przyczyny szkód. Ubezpieczyciel inwestuje także w bezpłatne programy prewencyjne dla klientów. Przykładowo w ramach „PZU Bezpieczna flota” kierowcy doskonalą swoje umiejętności, uczą się między innymi właściwych reakcji na drodze oraz ecodrivingu. Natomiast eksperci programu „Audax” pokazują jak zwiększyć bezpieczeństwo wykorzystując nowoczesną technologię, np.: telematykę, kamery monitorujące otoczenie pojazdu albo tzw. gwizdki ultradźwiękowe, które odstraszają leśną zwierzynę.

Źródło: PZU SA