Gdy planujesz wymarzony zimowy wyjazd, by poczuć adrenalinę na nartach lub snowboardzie, najczęściej troszczysz się nie tylko o komfortowy, szybki dojazd do celu czy dobry hotel, ale także o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Pamiętaj jednak, że większość podstawowych wariantów polis nie obejmuje szkód powstałych w wyniku wypadku podczas uprawiania sportów zimowych. Skuteczną ochronę w takich sytuacjach gwarantuje dodatkowe ubezpieczenie narciarskie.

Czym dokładnie jest ubezpieczenie narciarskie?

To rozszerzenie standardowych wariantów polis, z którego możesz skorzystać, gdy wybierasz się na zagraniczne wakacje w góry i zamierzasz tam jeździć na nartach lub snowboardzie. Obejmuje m.in. ochronę Twojego sprzętu, koszty rehabilitacji w przypadku odniesienia obrażeń, rachunki za działania służb ratunkowych i OC osobowe. Oczywiście, wszystkie szkody są pokrywane do wysokości sumy określonej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Co obejmuje polisa na narty?

Pakiet SKI&SPORT w znacznym stopniu może rozszerzyć Twoje ubezpieczenie podróży. Gwarantuje optymalne zabezpieczenie w takich kwestiach jak:

– ochrona sprzętu narciarskiego – ma zastosowanie, jeśli musisz wymienić swój sprzęt na nowy z powodu uszkodzeń lub wynająć zamiennik, gdy Twoje wyposażenie zostanie zgubione bądź skradzione,

– koszty rehabilitacji – polisa pokryje do określonej kwoty rachunki za powrót do zdrowia w przypadku urazów na nartach,

– zamknięcie stoku – otrzymasz rekompensatę za wykupiony karnet, jeśli nie możesz jeździć na nartach, gdy trasa jest zamknięta np. z powodu zagrożenia lawinowego i stan ten utrzymuje się przez minimalną liczbę godzin, wskazaną w OWU,

– odpowiedzialność osobista – jeśli ktoś dozna kontuzji w wyniku jazdy na nartach i stajesz się osobiście odpowiedzialny za powstałe szkody, polisa pokryje wszelkie koszty związane z powrotem do zdrowia lub zniszczonym sprzętem tej osoby.

Czy warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

Standardowa polisa nie będzie gwarantowała ochrony w każdej sytuacji, do której może dojść podczas zimowego szaleństwa. Nie obejmie zniszczonego lub skradzionego wyposażenia czy zwrotu kosztów za zamknięte stoki. Koszty wielotygodniowego leczenia wypadków narciarskich również często nie są pokrywane przez standardowe ubezpieczenie, ponieważ ubezpieczyciele traktują jazdę na nartach jako aktywność podwyższonego ryzyka. Dzięki dodatkowemu pakietowi SKI&SPORT niewielkim kosztem możesz doskonale uzupełnić standardową polisę turystyczną.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

Chociaż nie powinieneś liczyć na najgorszy możliwy scenariusz swojego zimowego wyjazdu, warto odpowiednio zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Ubezpieczenie narciarskie możesz wykupić w kilku prostych krokach przez internet, wybierając wariant dopasowany do swoich potrzeb.

Artykuł partnera