W ostatnich dniach część państw Unii Europejskiej otworzyła swoje granice dla podróżnych z Polski. Zniesiono również obowiązek kwarantanny dla osób, które powracają do naszego kraju więc swobodne wyjazdy za granicę powoli stają się już możliwe. Właśnie z myślą o klientach, którzy planują spędzić urlop zagranicą, Europa Ubezpieczenia wprowadza do swoich ubezpieczeń „klauzulę covidową”, która rozszerza odpowiedzialność ubezpieczyciela na wypadek zachorowania na COVID-19 podczas pobytu zagranicą.

Ubezpieczenie turystyczne z ochroną na wypadek zachorowania na koronawirusa

Wprowadzona przez ubezpieczyciela klauzula covidowa rozszerza ochronę ubezpieczeniową na zdarzenia spowodowane zachorowaniem na COVID-19 podczas podróży zagranicznej. W ramach oferowanego ubezpieczenia turystycznego osoby, które zdecydują się na wyjazd za granicę będą mogły liczyć na pokrycie kosztów leczenia czy ratownictwa, które będą związane z zakażeniem koronawirusem.

Mimo otwarcia granic nadal występuje ryzyko zachorowania na COVID-19. Dlatego chcemy zapewnić klientom, którzy decydują się na wyjazd za granicę w celach turystycznych lub zawodowych ochronę na wypadek zachorowania na koronawirusa. W ramach oferowanych przez nas ubezpieczeń będą mogli liczyć na pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu czy pomocy w podróży – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych w Europa Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem ochrony na wypadek zachorowania na COVID-19 można zakupić w ramach oferty Travel World, która sprzedawana jest przez partnerów ubezpieczyciela. Natomiast klienci, którzy chcą nabyć polisę za pomocą zdalnego kanału sprzedaży na stronie tueuropa.pl mogą zawrzeć umowę ubezpieczenia podróżnego z klauzulą covidową w ramach produktu ITravel.

Jak podaje Europa Ubezpieczenia, zgodnie z rozszerzoną ofertą w momencie zachorowania na COVID-19 ochrona jest zapewniona w ramach sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. I tak w przypadku produktu Travel World wynosi ona do 50 tys. euro, natomiast w polisie ITravel do 200 tys. złotych.

Nowa oferta z rozszerzonym wariantem ochrony dotyczy wyjazdów zagranicznych od 21 czerwca bez względu na datę zakupu polisy. Co ważne klauzula covidowa nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży.


źródło: Europa Ubezpieczenia