Nawet najlepiej zaplanowana podróż może przybrać nieoczekiwany obrót. Odwołany lot, zagubienie bagażu czy nagły wypadek to tylko niektóre sytuacje, które mogą nam się przydarzyć podczas urlopu. I mimo tego, że nikt nie da nam gwarancji, że wakacyjny wyjazd będzie przebiegał zgodnie z naszymi założeniami z polisą turystyczną możemy uzyskać cenne wsparcie w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto kupić ubezpieczenie podróżne.

Ubezpieczenie turystyczne – cenne wsparcie podczas podróży

Wakacje to czas beztroski i w pełni zasłużonego wypoczynku. Ale nawet najlepiej zaplanowana podróż może przynieść ze sobą wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Tego typu sytuacje mogą nie tylko pokrzyżować nasze plany wyjazdowe, ale też i przynieść dodatkowe koszty. Warto zdawać sobie sprawę, że podczas urlopu pomocne może okazać się ubezpieczenie turystyczne. Jeżeli zatem zastanawiasz się czy powinieneś kupić ubezpieczenie podróżne poniżej przedstawiamy listę pięciu najważniejszych powodów, dla których warto ubezpieczyć swoją podróż.

1 – Odwołanie podróży

Organizatorzy zagranicznych wyjazdów zachęcają nas do wcześniejszego zakupu wycieczek kusząc atrakcyjnymi cenami. Jednak podjęcie takiej decyzji z dużym wyprzedzeniem bywa kłopotliwe, bowiem wiąże się z obawą, co zrobimy jeśli nie będziemy mogli w danym terminie wyjechać. Tym bardziej, że życie bywa nieprzewidywalne i nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co się wydarzy między planowaniem urlopu a wyjazdem. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie podróżne z ochroną rozszerzoną o koszty rezygnacji – dzięki polisie w razie konieczności anulowania podróży, nie utracimy pieniędzy, które już za nią zapłaciliśmy.

2 – Wypadek lub choroba podczas podróży

Nikt z nas nie myśli o tym, że może zachorować na wakacjach. Jednak nagły uraz czy choroba mogą wystąpić w każdej chwili bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywamy. Dlatego tak ważne jest to, by przed podróżą zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Tego typu ochrona zapewni nam niezbędną pomoc medyczną w nagłych wypadkach, nie tylko obejmując koszty leczenia, ale też i transportu do kraju. Co więcej większość ubezpieczycieli pokrywa także koszty leczenia w państwowych i prywatnych placówkach medycznych, które są związane z zachorowaniem na COVID-19.

3 – Opóźnienie lub przerwa w podróży

Opóźnienie lub odwołanie lotu, skradziony paszport, wypadek, klęska żywiołowa i wiele innych nieoczekiwanych zdarzeń mogą opóźnić lub całkowicie przerwać naszą podróż. Polisa turystyczna może pomóc nam w wielu takich sytuacjach, dzięki nie będziemy musieli martwić się o dodatkowe koszty. W przypadku opóźnienia lotu polisa podróżna pokryje także dodatkowe wydatki tj. zakup przedmiotów codziennego użytku – jedzenia czy odzieży.

 4 – Zagubiony, skradziony lub uszkodzony bagaż

Bez względu na to, czy nasz bagaż zostanie zgubiony, skradziony czy uszkodzony, wymiana całej zawartości, w tym ubrań, urządzeń elektronicznych i leków, może być kosztowna. Nie każdy wie jednak, że ubezpieczenie podróżne może pomóc w pokryciu większości wydatków z tym związanych. Co więcej w przypadku udokumentowanej kradzieży kart płatniczych, paszportu lub dokumentów niezbędnych do kontynuowania podróży, ubezpieczyciel może nam również wypłacić jednorazowe świadczenie o ustalonej wysokości, które będziemy mogli przeznaczyć na najpilniejsze potrzeby.

 5 – Ochrona przed odpowiedzialnością cywilną

W ramach ubezpieczenia podróżnego możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela także wówczas, gdy wyrządzimy szkodę osobie trzeciej. Przecież nie zawsze sam jesteśmy ofiarą wypadku – my lub nasze dziecko może zniszczyć czyjeś mienie, za które będziemy musieli zapłacić. Jednak polisa turystyczna uwzględniająca ubezpieczenie OC w życiu prywatnym pozwala pokryć wydatki związane z takimi nieoczekiwanymi sytuacjami.

Niewielkie koszty polisy bezstresowej podróży

Niektóre osoby nie decydują się na zakup ubezpieczenia podróżnego z uwagi na jego potencjalne koszty. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że cena polisy turystycznej może być naprawdę korzystna – szczególnie w odniesieniu do wydatków, jakie możemy ponieść w razie nagłego zachorowania czy wypadku. Dlatego przed wyjazdem warto skontaktować się ze swoim agentem ubezpieczeniowym, który dzięki swojej wiedzy będzie mógł dobrać nam najlepszy pakiet ochrony w najkorzystniejszej cenie.

A dzięki odpowiedniej polisie turystycznej będziemy mogli zapewnić sobie bezstresową podróż, jednocześnie dbając o swoje finanse na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie podróżne to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą na wakacjach czuć się bezpiecznie.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie OWU TU