Europa logo

Europa Ubezpieczenia solidaryzuje się z Ukrainą i zamierza wspierać uchodźców z tego państwa, którzy poszukują schronienia przed wojną w Polsce. Ubezpieczyciel między innymi przeznaczy 1% ze sprzedaży w kanałach własnych na pomoc najmłodszym uchodźcom z Ukrainy. 

Pomoc dla najmłodszych ofiar konfliktu zbrojnego 

Europa Ubezpieczenia to kolejny już ubezpieczyciel, który solidaryzuje się z Ukrainą. Firma zamierza wspierać uchodźców z tego państwa, którzy poszukują schronienia przed wojną w Polsce. Z opublikowanych informacji wynika, że właśnie w tym celu ubezpieczyciel przygotował plan pomocy dla najmłodszych ofiar konfliktu za wschodnią granicą – będzie finansowo wspierać Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Organizacja skupia się na niesieniu pomocy dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych, które z powodu trwającej wojny są ewakuowane do naszego kraju. 

Europa przeznaczy 1% ze sprzedaży 

Jak możemy przeczytać, w firma przekazała już 50 tys. zł dla Stowarzyszenia. Ale co ważne, wsparcie finansowe będzie kontynuowane, bowiem Europa przeznaczy w najbliższych miesiącach na pomoc podopiecznym organizacji równowartość 1 procenta sprzedaży ubezpieczeń w kanałach własnych (strona internetowa oraz dwie aplikacje mobilne: Screenity i app2U). 

Zaangażowanie w działania społeczności lokalnej 

Ubezpieczyciel planuje dodatkowo zaangażować się w działania społeczności lokalnej we Wrocławiu. Firma przyłączyła się do koordynowanej przez Urząd Miasta Wrocławia akcji „Dary dla Ukrainy”, w ramach której zbierana jest pomoc materialna dla uchodźców. Europa chce również między innymi pomagać dzieciom z Ukrainy w powrocie do edukacji czy przekazać na ich potrzeby sprzęt komputerowy. Co więcej, ubezpieczyciel będzie również wspierał pracowników w niesieniu aktywnej pomocy dla uchodźców – umożliwi im angażowanie się w wolontariat w godzinach pracy. 

Warto zaznaczyć, że lista planowanych przez ubezpieczyciela działań nie jest zamknięta. Firma jest otwarta na nowe pomysły i inicjatywy zarówno ze strony pracowników, jak i społeczności lokalnej. 

Przypominamy, że Europa Ubezpieczenia to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowa TU Europa i życiowa TUnŻ Europa. 

Źródło: Europa Ubezpieczenia