Najwięcej wypadków z uszczerbkiem na zdrowiu zdarza się w szkole  podczas przerw, na zajęciach z wychowania fizycznego,  czy podczas gry w piłkę lub siatkówkę. Dzieci bowiem spędzają w szkole ¼ swojego życia. Jak wiec zapewnić dziecku najlepsza ochronę?

 
Na początku  każdego roku szkolnego rodzice dostają ofertę polisy grupowej, do której może dołączyć ich dziecko. Jeśli zdecydujemy się na propozycje szkoły, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę.
 
Anna Materny dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU podkreśla: „Najważniejsza jest suma ubezpieczenia. Niska składka oznacza również niską sumę ubezpieczenia, a co za tym idzie niskie świadczenie, które może być niemiłym zaskoczeniem dla rodziców, ale zazwyczaj już po wypadku”.


Jak podkreśla Materny, zawsze możemy „doubezpieczyć” dziecko: „Przy zakupie indywidualnego ubezpieczenia NNW, podobnie jak przy polisach grupowych, warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. To od jej wysokości zależy bezpośrednio wysokość ustalanych świadczeń. Im suma ubezpieczenia będzie wyższa, tym wyższa będzie wypłata należnego świadczenia – podkreśla Anna Materny. – Decydując się na ubezpieczenie, warto sprawdzić również jego zakres. Ochrona obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków polegające na uszkodzeniu ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci”.
 
Jeśli jednak nie zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie dziecka  szkole, warto ubezpieczyć pociechy na wakacyjny wyjazd. „Ubezpieczenia turystyczne są dostępne zazwyczaj w różnych wariantach, obejmujących uprawianie sportów wodnych, ekstremalnych czy zwykły wypoczynek w Polsce i za granicą. Każdy wariant można rozszerzyć, w zależności od potrzeb. Ochroną można objąć również całą rodzinę, a sumę ubezpieczenia dobrać indywidualnie dla każdej z osób – dodaje Anna Materny. 
 
Źródło: www.gothaer.pl