Oferowane przez Open Life Grupowe Ubezpieczenie na Życie „Ochrona w Grupie” zostało nagrodzone wśród grudniowych wyróżnień redakcji Gazety Ubezpieczeniowej. Produkt ten został uznany za PRODUKT MIESIĄCA XII 2023 roku. 

Grupowe Ubezpieczenie na Życie „Ochrona w Grupie” nagrodzone 

Open Life poinformowało, że najnowsza modyfikacja Grupowego Ubezpieczenia na Życie „Ochrona w Grupie” została nagrodzona wśród grudniowych wyróżnień redakcji Gazety Ubezpieczeniowej jako PRODUKT MIESIĄCA XII 2023 roku. W uzasadnieniu redakcji można przeczytać, że nagroda została przyznana w uznaniu dla oferty rozszerzonej o trzy nowe ryzyka, a także ochronę w przypadku 111 zdarzeń chorobowych ubezpieczonego, małżonka lub partnera oraz dziecka, takich jak m.in. stwardnienie zanikowe boczne, przejście mikroudaru, ciężkie zatrucie tlenkiem węgla czy nabyta przewlekła choroba serca. 

Innowacyjność oferty Open Life 

Ubezpieczyciel jest wdzięczny nie tylko twórcom produktu za ich ciężką pracę, ale także redakcji tygodnika za dostrzeżenie potencjału i innowacyjności oferty Open Life. Warto przypomnieć, że Dominika Kmietowicz-Hankus, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeń Grupowych i twórca nowej wersji ubezpieczenia przedstawia „Ochronę w Grupie” jako kompleksowy produkt, podążający za rozwojem medycyny oraz ryzykami zdrowotnymi, z jakimi coraz częściej spotykamy się w życiu codziennym. 

Warto dodać, że Gazeta Ubezpieczeniowa co miesiąc przyznaje wyróżnienia w 6 kategoriach, w tym między innymi Produkt miesiąca, Ubezpieczyciel miesiąca czy Wydarzenie miesiąca. 

Zmiany w ubezpieczeniu „Ochrona w Grupie” 

Przypomnijmy, że na początku grudnia Open Life wprowadziło szereg zmian w Grupowym Ubezpieczeniu na Życie „Ochrona w Grupie”, które skierowane jest do firm zatrudniających minimum 21 osób. Ich celem było rozszerzenie zakresu ochrony oraz doprecyzowanie obszarów, w których zaobserwowano potrzebę dokładniejszego zabezpieczenia ubezpieczonych. 

W efekcie owych modyfikacji ubezpieczenie „Ochrona w Grupie” wprowadza trzy nowe ryzyka: 

  • alternatywę dla ubezpieczeń szkolnych NW w postaci ryzyka Trwałego Uszczerbku na zdrowiu Dziecka Ubezpieczonego w skutek NW, 
  • wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego z tytułu Śmierci Małżonka albo Partnera Ubezpieczonego wskutek Nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego oraz 
  • ryzyko Nowotworu o niskim potencjale złośliwości. 

oraz rozszerzenie zakresu, a także zmiany w ubezpieczeniach na wypadek Ciężkich chorób Ubezpieczonego, Małżonka albo Partnera oraz Dziecka. 

Źródło: Open Life